COVID-19 більше не загроза? Війна в Україні витіснила пандемію зі світового порядку денного
Війна в Україні витіснила пандемію зі світового порядку денного
Перші "шпальти" світових ЗМІ у п’ятницю зранку, 11 березня.
Впродовж останніх 16 днів першою темою у провідних ЗМІ світу є війна, яку оголосила рф Україні. Про коронавірус західні журналісти згадують лише побіжно. Сьогодні, 11 березня минає рівно 2 роки, як ВООЗ оголосила пандемію COVID-19.
Яка зараз ситуація із захворюваністю? І чи справді пандемію вдалося здолати передчасно? У ВООЗ прогнозували, що гостра її фаза завершиться не раніше, як до кінця 2022 року, а у тих країнах, де є низький рівень охоплення щепленнями (зокрема в Україні) – до середини 2023 і навіть початку 2024.
В Україні з моменту першого виявлено випадку захворювання на коронавірус захворіло понад 5 мільйонів людей. 112 тисяч з них померло. У росії захворіло більш, як 17 мільйонів людей, померло - майже 360 тисяч. Дані загальносвітової статистики: майже 500 мільйонів хворих і більш, як 6 мільйонів померлих.
Штам "Омікрон", який домінував під час останньої хвилі COVID-19, виявився більш заразним, проте він рідше провокував розвиток серйозних ускладнень. Крім того, щодня збільшувався рівень охоплення щепленнями, зокрема бустерними, підсилюючими дозами. А багатьом країнах вдалося мобілізувати свої сили (у першу чергу фінансові) та у досить стислі терміни досягнути колективного імунітету.
Однак Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, так само як і глава ВООЗ Тедрос Адхан Гебреєсус, вважають: думати, що ми вже перемогли COVID-19, було б великою помилкою. Високопосадовець обурений нерівномірний розподіл вакцин у світі. Виробники випускають щомісяця по 1,5 мільярди доз препаратів. Попри це, 3 мільярди людей все ще чекають на свою першу дозу вакцини. У цьому він звинувачує політиків і чиновників, які піклуються передусім про здоров'я людей у багатих, а не у бідних країнах. Зараз основна мета – домогтися показника вакцинації у світі у 70% вже до середини цього року. Також генсек ООН схвильований різким скороченням тестувань і секвенувань вірусу у різних країнах. "Пандемія далека від завершення. Тож ми повинні зосередитися не лише на порятунку життів, а й на обмеженні поширення збудника", - підкреслює глава технічний групи ВООЗ з епідемій Марія Ван Керхове.
Нові варіанти коронавірусу все ще становлять небезпеку. Зокрема в Європі почав циркулювати рекомбінований штам Дельта AY.4 та Омікрон BA.1. Його зафіксували у Нідерландах, Франції і Данії. З огляду на низький рівень поширення, він не викликав особливого занепокоєння в експертів. Але цей мутант – не останній.
COVID-19 продовжує "косити" росію. А ми – продовжуємо стояти твердо
Рф, попри буцімто успішну кампанію з вакцинації свого населення (за станом на початок війни з України росіяни звітували про майже 54% вакцинованого населення, Україна – про трохи більш, як 36%), продовжує демонструвати стабільну динаміку смерті. За даними Worldometer, за 10 днів (з 1 по 10 березня) COVID-19 вкоротив віку 7248 росіянам. Ці втрати – практично зіставні з втратами, які росія зазнає зараз на оголошеній нам війні. Для порівняння, в Україні, яка зараз бореться за своє виживання, за той самий період коронавірусна хвороба забрала 1279 життів.
Попри постійні обстріли та авіанальоти, серйозні проблеми з логістикою, зв’язком тощо (лише за 11 днів окупанти вивели з ладу 34 лікарні!), українські медики продовжують проводити тестування на коронавірус, вакцинувати людей від корона вірусу і надавати допомогу пацієнтам, у тому числі тим, які потребують стаціонарного лікування.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе