Чиновниця пояснила, чому учителя, звинуваченого в розпусних діях, не відсторонили від роботи
В управлінні освіти пояснили, чому вчитель, якого звинувачують у розпусних діях щодо школярки, під час розслідування надалі працює з дітьми.
Виконувачка обов'язків управління освіти Львівської міської ради Леся Васюта каже, що законодавство не дозволяє їй ухвалити такого рішення до оприлюднення результатів розслідування.
Про це чиновниця розповіла у коментарі для "Еспресо.Захід".
"У нас в державі діє презумпція невинності. Тому я не можу це коментувати чи давати оцінювальні судження, поки триває розслідування.
Вчителя не будуть відстороняти від роботи, оскільки такою є юридична думка адвоката. Поки вина людини не доведена – від роботи її відсторонити не можна. Адже вчитель може просто подати позов у суд, що його безпідставно відсторонили від роботи. Доведеться особі, яку відсторонили, відшкодовувати кошти, оскільки йдеться про відсторонення від роботи не з його вини", – переконує чиновниця.
За її словами, рішення не застосовувати санкцій щодо вчителя ухвалили також за підсумками внутрішнього шкільного розслідування.
"Знаю, що вже відібрали пояснення у вчителя, а також тих дітей, що були в поїздці. Окрім того, проводили анкетування усього класу щодо цього вчителя. Він там працює 8 років і жодних таких зауважень до нього не було. Наразі ми не можемо засвідчити, чи мав факт розпусних дій щодо учениці школи, чи ні.
Що управління освіти може зробити – ми підготували наказ про те, що всі педагоги мають керуватися методичними інструкціями щодо організації поїздок. Та ці інструкції стосуються офіційних шкільних поїздок. А в поясненні і діти, і вчитель пишуть, що ініціаторами саме цієї подорожі були самі школярі, які запросили вчителя в цю поїздку у вихідні дні", – каже Леся Васюта.
Очільниця управління освіти взагалі не радить батькам їздити на екскурсії не погоджені з керівництвом школи.
"Виключно моя думка, як пересічної людини, а не освітянки – я негативно ставлюсь до таких поїздок, які не організовані школою. Особисто я свою дитину в таку поїздку не пустила би.
Організація офіційної шкільної поїздки відбувається зовсім по-іншому – має бути певна кількість супровідних осіб і так далі. Є наказ по школі, де призначаються відповідальні особи, які відповідають за життя і здоров'я дітей. На 8 дітей призначається конкретна відповідальна особа. Для прикладу, якщо буде 40 дітей, то має бути не менше чотирьох супровідних осіб. Як правило, в такі поїздки їдуть з вчителями й батьки дітей, які допомагають у поїздці. Так організовується офіційна поїздка від закладу освіти. Окрім того, кожен вчитель має вміти надати першу домедичну допомогу в різних випадках, ми цього їх навчаємо", – розповіла Леся Васюта.
Також вона додала, що заклад освіти в якому стався інцидент, надав психологічну допомогу постраждалій дитині і родині.
"Директор спілкується і з мамою, і з дитиною, також співпрацюють з поліцією" – підсумували чиновниця.
Нагадаємо, з батьками дитини, що постраждала від дій учителя, станом на 16 лютого дирекція львівської школи не розмовляла.
- Учителя фізкультури львівського ліцею № 21 , звинуваченого в розпусних діях, не відсторонили від роботи.
- Його звинувачують у розпусних діях щодо неповнолітньої школярки. Сталося це на шкільній екскурсії в Карпатах (село Хащованя).
- У разі, якщо провину вчителя буде доведено, йому загрожує обмеження волі до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе