Чеський парламент ухвалив низку законів для біженців з України. Що змінилося
Депутати чеського парламенту ухвалили нові закони, які мали б полегшити становище українських біженців у ЧР
Про це повідомляє idnes.cz, інформує "Еспресо.Захід".
Насамперед, тепер біженці зможуть працювати без стандартного дозволу на роботу – достатньо буде "візи з метою толерантності". Крім того, з такою візою буде можливо подорожувати по всій Шенгенській зоні. Біженці матимуть право на фінансову допомогу в розмірі 5000 крон. Перша одноразова виплата буде видаватися "автоматично" - за той місяць, в якому вони пройшли реєстрацію. Якщо їх матеріальне становище не поліпшиться, біженці зможуть претендувати на цю пільгу ще п’ять місяців.
Відтепер втікачі з України можуть зареєструватися протягом 30 днів, замість 3, як це вимагалося від початків. Відповідні центри елементарно не справлялися з потоком людей, хоч працювали 24 години на добу з допомогою десятків волонтерів-перекладачів.
За словами міністра праці та соціальних питань Мар’яна Юречка, біженців зі спецвізою отримають такий самий доступ до ринку праці, як і чехи. Їм не потрібно буде жодних додаткових дозволів.
Тимчасовий захист українських мігрантів від війни має діяти до березня 2023 року. Вони матимуть право на медичне страхування, яке оплачує держава, навіть якщо в них не буде доходів від роботи чи бізнесу. За нові правила проголосували 128 з 129 присутніх депутатів.
Єдина проблема, яка гостро постала перед Чеською Республікою – брак педіатрів. "Ми домовилися про спеціальні центри, які будуть працювати в окремих регіонах", – повідомив депутатам заступник міністра охорони здоров’я ЧР Властіміл Валек (TOP 09). Крім того, за його словами, міністерство буде намагатися залучити до лікування дітей україномовний медичний персонал.
До кінця серпня цього року у чеських школах працевлаштують і українських вчителів, які за звичайних обставин не відповідали б умовам знання чеської мови. Термін зарахування українських дітей до дитячих садків та шкіл (základních škol) депутати встановили від 1 червня по 15 липня. Юним біженцям не доведеться складати іспит з чеської мови. До училищ та коледжів (střední školy) необхідно подати заяви до 5 або 8 квітня, залежно від спеціалізації.
За словами депутата ОДС Павла Жачка, агресор і військовий злочинець Путін вступив до конфронтації "з цінностями, на яких побудована Європа, тобто з гуманізмом і захистом прав людини". "Україна – це Європа. Україна це доводить. Україна бореться за нас. І я вірю, що вона також стане частиною Європейського Союзу, щойно ми разом переможемо Путіна",- сказав він.
Сьогодні у Чехії зареєструвалися 110 тисяч біженців з України.
- Нагадаємо, Міжнародний Координаційний Штаб Допомоги Українцям, який активно займається евакуацією біженців в тому числі за кордон, узагальнив інформацію про правила перебування в різних країнах, які приймають наших біженців.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе