Частина школярів Львова вже три тижні навчається без підручників
Кожен третій 4-класник і кожен четвертий 8-класник у Львові не мають підручників.
У Львові лише 65% учнів 4-х класів забезпечені всіма підручниками, не вистачає підручників також 25% 8-класників. В управлінні освіти Львівської міської ради "Еспресо.Захід" розповіли, коли чекати решти і як виходити з ситуації, поки книжок ще немає.
Загалом львівські школярі підручниками забезпечені на 96%. Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла Тетяна Ольшанецька – заступниця директора центру професійного розвитку педагогічних працівників з навчальної роботи та координації роботи консультантів.
"Виокремлюємо 4 і 8 класи, бо для цієї категорії школярів підручники оновлюють. Підручники постачають щодня з Києва до Львова, наші консультанти вивозять їх із ресурсного центру і розподіляють, відповідно до замовлення по школах міста", – пояснює Ольшанецька.
Коли школи будуть повністю забезпечені підручниками – невідомо. У відділі освіти не впевнені, чи до кінця вересня цю проблему вирішать. Відповідна інформація, кажуть у мерії, відома лише Києву.
"Як відправляють машини, так вони і прибувають до Львова, надходять траншами. Частково це пов'язано з НУШ, бо це оновлені підручники", – каже чиновниця. Ольшанецька стверджує, що інколи підручників бракує, бо багато директорів роблять замовлення не за фактичною кількістю учнів, а з запасом. У підсумку йде нецільове використання державних коштів на закупівлю підручників, а декому книжок не вистачає.
"Наступний момент: замовлення підручників – демократичний процес. Тобто вчителі можуть самостійно обирати авторів, підручники яких друкуватимуть за державний кошт. Запити на кількість підручників для друку дають у лютому. Може таке бути, що не надрукували того чи іншого автора чи надрукували в недостатній кількості".
Підручників певного автора може бракувати, але держава вже їх не додруковує. Скажімо, є сім авторів підручників з української мови, а на додрук допускають лише двох. Тоді виходить, що деякі школи залишилися "за бортом" – ті, які обрали авторів, яких не додрукували. У підсумку школа мусить брати підручники того автора, які наявні".
Тетяна Ольшанецька зазначає, що у Львові в окремих навчальних закладах є такі ситуації, що педагогам доведеться переглядати навчальні плани. Адже вони складені відповідно до підручників, яких не додруковуватимуть – тож учитися доведеться по інших просібниках.
Чиновниця дала кілька порад, як вийти з такої ситуації батькам, вчителям і дітям:
"Узагалі підручник є не єдиним джерелом інформації. Вчитель має право сам розвивати навчальні навички дітей і може використовувати інші підручники.
Також підручники є в pdf-варіанті на сайті Міністерства освіти і науки, можна ними користуватись. Тут потрібне використання ґаджетів.
Проблема була б вирішена, якби держава вчасно виконувала всі замовлення. Чому цього не роблять – я сказати не можу.
Звернення батьків до управління освіти вже були, розглядали і давали відповіді. Але наголошу: вини міста в тому, що немає підручників, – жодної".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе