Британська військова допомога: що і для чого? Думки експертів
Військові, учасники російсько-української війни розповіли про необхідність зброї, яку українському війську доставляє Британія. Чому саме зараз і для чого вона.
Журналістка "Еспресо.Захід" дізнавалася в експертів.
Британія відправить в Україну легкі, оборонні та протиброньові британські системи. Також прибудуть інструктори, які навчатимуть українських військових правильно поводитись із новою для нас технікою. Про це на своїй сторінці у фейсбук написав народний депутат України Олексій Гончаренко.
"Ми збираємось не атакувати, а захистити свою землю від повномасштабного вторгнення Росії. Тепер це допоможуть зробити легкі, оборонні та протиброньові британські системи. Також прибудуть інструктори, які навчатимуть українських військових правильно поводитись із новою для нас технікою. І нехай Кремль хоч на шпагат сідає – ми продовжимо зміцнювати обороноздатність своєї держави! ", - написав нардеп на своїй сторінці у соціальній мережі.
Якби цю зброю нам у 2014 році, ми б змогли далеко зайти, - Олег Височанський
Що це за зброя та для чого вона журналістка "Еспресо.Захід" поцікавилася у військових зі Львова, котрі довгий час перебували на Сході. Відтак кіборг, а нині директор львівського Будинку воїна Олег Височанський переконаний, будь-яка зброя потрібна у війні з Російською Федерацією. Чим більше новітнього озброєння тим краще.
"Будь-які протитанкові засоби - це керовані ракети. Їх чим більше, тим краще, - пояснює Олег Височанський. - Тим паче, що це ракети нового четвертого - п’ятого покоління. Нам цього дуже бракувало у війні, до прикладу, у 2014 році. Але все ж ми ще чекаємо на протиповітряні ракети - стінгери. Вони теж дуже потрібні українській армії".
Олег Височанський переконаний: міжнародна спільнота нині стала розуміти більшу загрозу і доганяє у постачанні озброєння те, що могла б робити ще на початку війни.
"Міжнародна спільнота постійно каже, що дасть озброєння, якщо Росія нападе. Але тоді пізно буде, - переконаний Олег Височанський. - Дайте зараз і тоді Путін не нападе, бо розумітиме, що в Україні буде супротив, військо боронитиме свою землю. Втім, я думаю, на Америку і Британію ще можна розраховувати, а на Європу - сумнівно".
Скупчення військ та збільшення ворожого кордону на тисячі кілометрів - основні причини поставки зброї саме зараз, - Орест Каракевич
Саме зараз дуже сприятливий час нарешті надати Україні летальну зброю, адже біля східних українських кордонів розташоване чи не найбільше скупчення військ за усю історію війни. У цьому переконаний учасник російсько-української війни Орест Каракевич. Ба більше, нині ворожий кордон збільшився на тисячі кілометрів, адже де-факто Росія та Білорусь об’єдналися.
"Маріонеткова влада Білорусі нині не грає жодної ролі, - переконаний Орест Каракевич. - Все, що скаже Путін, вони робитимуть. А для нас це означає зростання небезпеки. Весь цивілізований світ розуміє, що Україна нині є щитом і на Україні Путін не зупиниться. Російський президент розуміє: без України не зможе втілити свої імперські плани і відновити "Велику Росію". І весь цивілізований світ теж розуміє усю небезпеки, яку нині несе собою Російська Федерація".
Орест Каракевич впевнений, про підготовку до наступу говорить кілька факторів.
"По-перше про підготовку до наступу говорить уся міжнародна розвідка. У нас немає підстав не довіряти їм, - каже Каракевич. - Крім того, є інформація про евакуацію російських дипломатів з України. Це відбувається лише тоді, коли події в подальшому будуть розвиватися. Буде Путін наступати чи ні - ми зможемо дізнатися лише під час наступу. Тому маємо постійно бути у найвищій бойовій готовності".
Не всі країни цивілізованого світу розуміють те, що Україна - щит від РФ, - народний депутат Бондар
Водночас не усі країни цивілізованого світу розуміють те, що Україна захищає Європу, обороняючись. Про це говорить народний депутат України, доброволець Національної гвардії Михайло Бондар.
"Ми бачимо, що Німеччина закрила небо, щоб не постачати Україні цю зброю, - наголошує нардеп. - Це дуже насторожує, адже бачимо подвійні стандарти. З одного боку, вона блокує постачання зброї українському війську, а з іншого - по-дружньому визнає окупацію Криму та агресію Російської Федерації. Добре, що деяким країнам вистачає духу не дивитися на застереження Росії. Я думаю, коли ворог знатиме, що в нас є така зброя - буде думати чи йти в атаку. Особливо ще й заява президента Туреччини Ердогана і підкріплення зброєю - це хороший сигнал".
Основне, аби ця техніка потрапила на фронт, а не залежалася на скалдах через бюрократичні моменти, - Віталій Смілка
Звісно, те, що таку потрібну техніку нам доставляють міжнародні партнери - добре. Але чи потрапить вона одразу на фронт? Із таким застереженням виступив ще один учасник російсько-української війни Віталій Смілка. Він каже, нині чимало паперових моментів, які займають тривалий термін.
"Ось я хотів відправити волонтерську машину на Схід. Щоб зробити це знадобилося більше часу, аніж сама доставка з-за кордону, - зазначає Віталій Смілка. - Тобто у цьому аспекті важливо, аби техніка не залежалася на складах, а таки поїхала одразу на фронт. Пригадуєте парад Порошенка? Тоді уся техніка одразу на передову поїхала. Так і зараз потрібно".
Віталій Смілка переконаний ця техніка зможе укріпити тил.
"Я завжди кажу, на передовій військо є для того, аби протримати ворога перші 20-30 хвилин, - каже Віталій Смілка. - Якщо укріплений тил, тоді можна працювати. Тому й тут важливо, щоб цю техніку доставили вчасно на фронт і щоб вона була у час наступу. У нас Міністр оборони людина цивільна і підпорядковується Кабінету міністрів. А самі знаєте, хто там сидить. Тому, я закликаю владу, не заваджати і військові все зроблять самі правильно".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе