Бойових генералів звільняють, пенсіонерів – призначають. Як Іван Марченко став військовим комісаром Львівщини
Підполковник зробив стрімку військову кар’єру після тривалої пенсії та під час "всеосяжного перемир’я".
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Більш ніж місяць минуло відтоді, як підполковника Івана Марченка призначили військовим комісаром Львівщини. Вже тоді виникало дуже багато питань до призначення чоловіка. Основне: де та скільки часу Іван Марченко був на передовій та який у нього бойовий досвід.
Відтак одразу після представлення ми намагалися з'ясувати ці важливі деталі. Дзвонили в ОК "Захід", у 44-ту артилерійську бригаду, у якій служив підполковник, втім жодної інформації звідти не надавали. Запропонували лише написати запит і надіслати звичайною поштою на офіційну адресу.
Читайте також: Новий військовий комісар Львівщини: хто він?
І ось кілька днів тому, після довгих чекань та вимог відповісти на конкретні питання, відповідь таки надійшла. Як з’ясувала журналістка "Еспресо.Захід", Івана Марченка на посаду призначив Головнокомандувач Збройних сил України 132-м наказом (по особовому складу) від 22 квітня 2021 року. Проходив службу у військовій частині А3215 з 18 серпня 2020 року до 4 січня 2021 року. Безпосередню брав участь в Операції об’єднаних сил для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з 10 вересня 2020 року до 12 жовтня 2020 року. Попереднє місце роботи — командир бригади територіальної оборони Тернопільщини.
Тобто після майже двадцятирічної перерви в армії, у 2020 році Іван Марченко зробив стрімку кар’єру. Поновився у війську, нашвидкуруч отримав посвідку учасника бойових дій під час "всеосяжного перемир’я" і одразу став обласним військовим комісаром.
Для розуміння стрімкого злету Марченка службовою драбиною, журналістка "Еспресо.Захід" спробувала з’ясувати у військових експертів, як проходить військова кар’єра у військових комісаріатах (нині територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки). Як розповів у коментарі "Еспресо.Захід" військовий експерт Олександр Поронюк, у кожного в особовій справі прописаний пункт: "шляхом просування по службі".
"Просування по службі відбувається поетапно, - розповідає Олександр Поронюк. - Для початку військові освоюють ази, роздають повістки, далі стають начальниками відділу, заступниками районних комісарів, керівниками районних комісаріатів, заступниками начальників обласного комісаріату аж тоді військовим комісаром області".
Тобто аби стати військовим комісаром області, потрібно мати щонайменше кілька років служби, бути відомим та авторитетним у колективі. Якщо згадати, для порівняння, військових комісарів Львівщини, одразу на думку спадає Олександр Тищенко, котрий керував комісаріатом до 2020 року. Перед тим, як очолити Львівський обласний військовий комісаріат, чоловік обіймав посаду військового комісара одного з районних військових комісаріатів Львова, з липня 2014 року до квітня 2015 перебував на посаді військового комісара Львівського ОВК і лиш тоді очолив обласний військовий комісаріат.
До прикладу, військовий комісар Закарпатського ОТЦК та СП полковник Олександр Музиченко перед тим, як очолити військовий комісаріат, також був заступником військового комісара — начальником мобілізаційного відділу Івано-Франківського обласного військового комісаріату оперативного командування "Захід". Тернопільський ОТЦК очолює Ігор Гусєв, котрий теж до призначення очолював один із військових комісаріатів на Закарпатті.
Виникає запитання, за які заслуги Івана Марченка призначили обласним військовим комісаром? Цікаво прискіпливіше розглянути "шлях просування по службі", який у нього за плечима.
Важливий момент, Івана Марченка призначають обласним військовим комісаром, а бойових генералів звільняють з рядів Збройних сил України. Йдеться про Сергія Кривоноса, котрого звільнили нещодавно без рапорту. Саме Сергій Кривонос активно напрацьовував механізми роботи територіальної оборони у містах.
"Звільнений з лав Збройних сил України... Звільнений без рапорту. Служити державі хотів, але прислуговуватись не буду та не вмію. Тому і звільнили. Кажуть – "немає посад". Хоча їх достатньо. Розумію... команда з Офісу президента", – зазначив генерал.
Усі ці події відбуваються у той час, коли ворог зі східних кордонів не відступає. Лише за минулу добу в районі проведення ООС, збройні формування Російської Федерації сім разів порушували режим припинення вогню. Зокрема, неподалік населеного пункту Піски противник двічі відкривав вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го калібру та великокаліберних кулеметів. Поблизу селищ Гнутове та Новотошківське російські окупанти вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. У районі населеного пункту Широкине ворог двічі відкривав вогонь у бік наших позицій зі станкових протитанкових та автоматичних станкових гранатометів. Неподалік населеного пункту Луганське окупанти вели вогонь з ручних протитанкових, автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів.
- Нагадаємо, 26 квітня на Львівщині представили нового військового комісара. Ним став підполковник Іван Марченко.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе