Концентратор – на поліклініці
Волонтерка пропонує облаштувати львівські поліклініки пунктами видачі кисневих концентраторів.
По 50 кисневих концентраторів у 6 поліклініках – саме такий спосіб вирішення проблеми з дефіцитом лікарняних ліжок пропонують у Львові.
Коли наприкінці жовтня відома львівська волонтерка, керівниця благодійного фонду "Крила надії" Наталія Ліпська кинула клич про створення фонду швидкого реагування з кисневих концентраторів для допомоги людям вдома, львів'яни радо підхопили її ідею. Новини про переповнені лікарні і дефіцит ліжок з медичним киснем не надихають, а жити хочуть усі. Відтак на рахунок фонду "Крила надії" почали надходити гроші.
БФ "Крила надії" анонсував збір коштів на придбання 30 портативних генераторів кисню для дорослих пацієнтів з COVID-19. І ось перші такі девайси уже у Львові!
Фото: oxy2
"Ми закупили вже 16 кисневих концентраторів, ще 20 штук у дорозі до нас і ще на 40 штук спробуємо знайти гроші", – розповіла Наталія Ліпська.
Однак видавати концентратори одній людині на потреби майже мільйонного Львова – складно. Волонтерка, крім цього проекту, курує діяльність фонду. Тому, на її переконання, ситуацію вирішило б облаштування пунктів видачі кисневих концентраторів у міських поліклініках Львова. Волонтерка пропонує охопити 6 поліклінік міста. Волонтери роздали би по 50 концентраторів на одну поліклініку і вже там сімейні лікарі могли б ефективно розпоряджатися цією важливою у часи пандемії технікою.
Фото: optomed
Нещодавно до "Крил надії" звернулися родичі паралізованого дідуся з COVID-19, якому вже 80 років. Хворіти у лікарні було непросто – йому потрібен був постійний догляд через паралізовані кінцівки, це вплинуло б на добробут родини, адже комусь із родичів треба було би просто звільнитися з роботи, щоб цілодобово наглядати за дідусем. Волонтери видали йому кисневий концентратор, і дідусь вдома лікується, вся родина задоволена. Оренда концентратора безплатна.
Усе почалося з того, що при фонді створили обмінний фонд концентраторів, який видає їх підопічним, в основному паліативним хворим, за потребою. Раніше вони видавали їх онкохворим дітям, якими, власне, й займається фонд, але тепер апарати в дефіциті, а волонтери не мають додаткової медтехніки для людей, які лежать вдома з COVID-19. За таким зразком волонтери пропонують облаштувати подібні центри на базі поліклінік. Загалом у Фонду є 6 концентраторів, які почергово передали вже 12 людям.
Фото: healicom
"Коли легені недовиконують свою функцію, треба отримати кисень ззовні. Це можна зараз або у лікарні, якщо там є розведена киснева система, або вдома з допомогою кисневих концентраторів. На мою думку, останній варіант є дуже добрий, бо кисневі концентратори вирішать два завдання: розвантажать лікарні, бо туди буде надходити менше хворих, і в майбутньому, коли закінчиться пандемія коронавірусу, ця апаратура може слугувати паліативним хворим – наприклад, онкохворим, людям з легеневою гіпертензією. Тобто не буде так, що ми купили техніку, використали і далі вона лежить на складах і припадає пилюкою. Концентратори можуть допомогти ще багатьом людям. Зараз це питання на перспективу, стратегічне питання", – каже Наталія Ліпська.
Також волонтерка переконана, що важливо, щоб пацієнти могли лікуватися за потреби вдома, бо не завжди потрібен стаціонар. Коронавірусна інфекція протікає по-різному: одні потребують високої концентрації кисню, інші – нижчої. В останньому випадку, якщо стан людини середньої важкості, то лікар зможе видати людині концентратор додому і вона вдома буде отримувати паралельно лікування. У такий спосіб розвантажаться стаціонари, яких і так катастрофічно бракує. Ідею львівської волонтерки вже сприйняли в управлінні охорони здоров'я Львівської міської ради.
"Я мала розмову з в. о. керівника управління Наталією Літвінською, розповіла їй про нашу ідею влаштувати у 6 поліклініках такі пункти, як у нашому фонді. Вона мені підтвердила, що їм таке цікаво. Якщо не вийде вирішити це питання через виконком, то будемо ініціювати такі пункти через медичну комісію Львівської міської ради. Крім того, Наталія Літвінська пообіцяла, що в середині грудня є можливість додатково закупити концентратори у постачальників", – зазначила Наталія Ліпська.
Фото: carolchanning
За її словами, вартість одного концентратора становить від 33 до 37 тисяч гривень. Для міста потрібно буде орієнтовно дев'ять мільйонів гривень.
За попередніми підрахунками директорки фонду, концентратори рятуватимуть щонайменше 300 людей щомісяця.
Нагадаємо, медики заявляють про дефіцит лікарняних ліжок з медичним киснем. Відтак стартував збір коштів на фонд кисневих концентраторів від фонду "Крила надії".
Реквізити для переказів коштів, які підуть на закупівлю генераторів кисню:
• картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н. С., карта фонду)
• р/р для юридичних осіб і тих, у кого рахунки не в Приватбанку
UA733052990000026007011001168 код ЄДРПОУ/ІПН 35620901 БФ "Крила надії"
•для переказів з-за кордону www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i92692777102
призначення платежу "Дихай Живи"
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе