150-річчя Василя Стефаника. Правнуки письменника розповіли, яким він був для рідні та земляків
"Завжди був на боці тих людей, які шукають правду", – кажуть про Василя Стефаника його правнуки Олеся та Василь Стефаники.
Про це йшлося в програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо.TV.
Їхній дід Кирило, середній син письменника, майже півстоліття був директором Літературно-меморіального музею Василя Стефаника, що в селі Русів, Снятинського району Івано-Франківської області, де народився й жив видатний український новеліст. Правнуки також опікуються музейною садибою.
Письменник дуже рано став вдівцем, на руках залишилося троє малолітніх дітей, яких він виховував у строгості. "Але, крім того, що Василь Стефаник був претензійний, вимогливий, пунктуальний, він давав надзвичайну любов і повагу своїм дітям. Також були теплі відносини між братами", – кажуть правнуки.
Василь Стефаник був депутатом (послом) Австрійського парламенту, втім земляки його дуже поважали. Називали "людиною слова", адже завжди виконував свої обіцянки.
"Дуже багатьом людям допомагав. Це стосувалося не тільки односельчан – усього повіту Покуття. Усі йшли до нього за порадою. Він багатьом допомагав у різних юридичних справах і за це його дуже цінували. Це були часи Австро-Угорщини… щодо українського селянина певні утиски були і він завжди був на боці тих людей, які шукають правду", – додав правнук письменника і його повний тезка Василь Стефаник.
Нагадаємо, 14 травня 150-річчя українського письменника, громадського діяча та політика Василя Стефаника відзначили на державному рівні. Урочистості відбулися на батьківщині видатного українця, в селі Русові на Прикарпатті. Зокрема, на території родинного маєтку Стефаника (зараз його Літературно-меморіальний музей) Івано-Франківський драмтеатр вперше зіграв виставу "Вона – Земля". Це драма-ораторія за творами Василя Стефаника, яку поставив режисер Ростислав Держипільський.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе