Жіночі вагони – варто чи ні? Реакція соцмереж
У соцмережах бурхливо обговорюють доцільність запровадження окремих вагонів для жінок і чоловіків
Думки у мережі розходяться. Одні аргументують це безпекою. Інші кажуть, що така новація дискредитує чоловіків. Загалом люди згадують свої кумедні історії у потягах. Про це інформує "Еспресо.Захід".
"Мова не про окремі вагони, а про можливість жінці вибрати місце в купе разом із жінкою, а чоловікові разом з чоловіком. Так само, як і про вибір людей іншого гендеру", - каже львів’янка, ексзаступниця міністра культури Ірина Подоляк.
Фото: скрін
"Які проблеми? Прикрутити на сайті замовлення квитків опцію, що показує гендерний склад пасажирів, що викупили квитки. Вибираєш, жіноче купе чи змішане. Немає місць? Вибираєш інший потяг. Було б бажання, а технічно проблем мінімум. Це має бути на рівні верхня чи нижня полиця, плацкарт чи СВ. І питання не в тому, що жінки в потязі хочуть усіх чоловіків записати у маніяки, а реально у зручності", - коментує Maryna Yatsunda.
Фото: скрін
"На мене одного разу в купе впав мужик п’яний з верхньої полиці по діагоналі))) Я ясно що злякалася. Бо в темноті неясно що він хотів: впасти чи напасти. Підтримую можливість обирати, в якому вагоні їхати. В чоловіків питання почула щодо цього, чи вони зможуть так само бажати чоловічий вагон і чи це не буде вважатися сексизмом, бо типу вони хочуть теж своє місце без жінок", - каже ведуча Ольга Гриневич.
Фото: скрін
"В кожного свій досвід. Я після пари епізодів їздила лише СВ. Ну бо нерви дорожчі. Але то дороге рішення і на всім доступне", - каже директорка благодійного фонду Наталія Ліпська.
Фото: скрін
Також вона звернулася до Укрзалізниці: "Може б вартувало зробити сервіс, який би показував стать сусідів по купе, які вже придбали квиток і давати вибір тим, хто купує квиток, обирати з ким їхати".
Фото: скрін
"А подружні пари зможуть їхати в одному купе лишень зі свідоцтвом про одруження? Думаю, це питання мало б вирішуватись згідно з економічною складовою + 20% до вартості й маєш право обирати. Й не буде ніяких дискусій", - коментує львів’янка Irka Soroka.
Фото: скрін
"Я якось їхала в купе з трьома чоловіками кавказцями. Залізла на верхню полку і не відсвічувала, ну та, бо стереотипи то погано, але не коли ти одна жінка в купе. Ніхто з них до мене не клеївся і взагалі нічого не говорив, і коли зранку попросила вийти, щоб я переодягнулася, то без слів всі троє вийшли. Я одягнулась, відкрила двері, вони зайшли, а за ними провідниця. Кажу - зробіть чай. Лізу в сумку, а там 500 грн і карта банківська. Ну вони такі - давайте ми заплатимо. А я така - не треба. А вони такі - ні, треба! І купили кожен по чаю собі і мені. Три чаї випити в потязі, коли черга в туалет на 20 людей, то, я вам скажу, не жарти", - згадує львів’янка Квітка Муха.
Фото: скрін
Натомість журналіст Роман Онишкевич згадав стару байку.
Фото: скрін
"Чеклист перед тим, як вступити в дискусію про жіночі вагони. Складається з 2-х питань.
1. Ви коли-небудь купували плацкарту замість купе не тому, що це дешевше, а тому, що плацкарт для вас безпечніший?
2. Ви володієте унікальною інформацією про те, як працює Укрзалізниця і як конкретно прямо зараз можна реалізувати жіночі простори в потягах?" – запитує львів’янка Тамара Злобіна.
Фото: скрін
"Я цілком підтримую цю ідею, якщо це не потребуватиме додаткових великих капіталовкладень", - зазначає львів’янин Іван Савицький.
Фото: скрін
Нагадаємо, що на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в поїздах "Укрзалізниці".
Обговорення щодо необхідності окремих купе для жінок почалося з допису у користувачки @Unamanunaa у твітеррі. Вона розповіла, що мала подорожувати разом із трьома чоловіками, однак хвилювалася через свою безпеку й тому перемістилася до іншого купе. Відтак дівчина закликала "Укрзалізницю" зробити окремі купе для жінок.
Додамо, що "Укрзалізницю" не вперше закликають створити окремі купе для жінок. У 2020-му компанія пояснювала, що не може цього зробити.
Зазначимо, що окремі вагони для чоловіків і жінок у потягах зустрічаються у кількох країнах, хоча така практика стає все менш поширеною. Зокрема, "жіночі вагони" можна зустріти у поїздах Індії, Індонезії та Казахстані.
- Актуальне
- Важливе