Жінки на інвалідному візку в Україні не мають можливості обстежитися на мамографі
Медики назвали причину. Це відсутність адаптованих до потреб таких жінок пластин-платформ, які затискають молочні залози й дозволяють зробити якісний рентгенівський знімок у двох проєкціях
Про це йшлося на міжрегіональному круглому столі "Чи мають люди з інвалідністю Львівщини доступ до послуг з сексуального та репродуктивного здоров'я?", передає "Еспресо.Захід".
Рак молочної залози — найпоширеніша причина смерті серед онкохворих жінок, а мамографія вважається найбільш точним і безпечним методом діагностики цього захворювання. Після 40 років проходити таке дослідження рекомендується кожні 2 роки, адже тільки вчасно виявивши небезпечну хворобу (на етапі, коли ще немає симптомів), можна успішно її пролікувати. Проте пацієнтки з інвалідністю, які мають порушеннями опорно-рухового апарату, позбавлені такої можливості.
За даними моніторингу, проведеного неурядовими організаціями в Україні, 65% жінок з інвалідністю відвідують поліклініку рідше, ніж один раз на рік. Деякі пацієнтки, як зазначила керівниця БФ "Здоров'я жінки й планування сім'ї", лікарка акушер-гінеколог, онкогінеколог Галина Майструк, вибираються до лікарів не частіше, ніж раз на 5-10 років. 100% жінок з інвалідністю не задоволені доступністю медичного обслуговування у своєму районі чи місті.
- Як та де українкам пройти безплатну мамографію. Пояснення МОЗ
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал
- Актуальне
- Важливе