![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Згуртувала понад 400 переселенців: харків'янка заснувала громадську організацію у Луцьку
Харків'янка Ганна Карамишева-Борисенко згуртувала в Луцьку понад 400 переселенців і заснувала громадську організацію
Про це інформує Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
За рік життя у Луцьку Ганна Карамишева-Борисенко відкрила громадську організацію, започаткувала власний бізнес і згуртувала понад 400 переселенців у закритому telegram-каналі, аби ділитися важливою й корисною інформацією.
Окрім організації онлайн спілкування переселенців, щотижня харків’янка проводить групу взаємопідтримки, на яку збираються пів сотні жінок і майже 30 дітей.
На сьогодні Ганна також є керівницею громадської організації "Старт у нове життя".
Зі слів Ганни, зміни у її житті, як і в житті більшості українців, почалися з початком повномасштабної війни. Тоді родина з Харкова переїхала у село Харківської області, однак через певний час вирішила разом із сином їхати до Луцька.
"Все життя я жила в динаміці, а село – це більш щось спокійне, город це не рахується, і не рахується, що я там пофарбувала всі двері, зробила розмальовку сараю. Я розуміла, що не можу довго перебувати, бо кожен бах, кожен рух, проїзд машини – це був величезний тригер. Я не спала майже, весь час в напруженому стані", – сказала жінка.
У Луцьку живе прабабуся, до якої родина переїхала, – розповів син Ганни Арсеній.
З нового року, розповіла Ганна Карамишева-Борисенко, її син із навчання онлайн перейшов вчитись офлайн в одну з луцьких шкіл.
Під час канікул Арсеній допомагає у медіашколі та дитячому таборі, який жінка відкрила у Луцьку. За словами Ганни, ці проєкти їй вдалося запустити завдяки виграному державному гранту від проєкту "єРобота".
"Гранти я ніколи не писала, це був мій перший грант. В серпні мені його погодили – грант на 250 тисяч на відкриття медіашколи. Всіма силами рідні також скидались, щоб мені допомогти з ремонтом", – додала жінка.
- Додамо, що на Волині молодь навчають військової справи середньовіччя.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)