Три способи підтримати імунітет в лютому
У зимовий період дуже важливо різними способами підтримувати свій імунітет, адже саме він допомагає організму людини боротися з вірусами або й взагалі оминати хвороби
Про те, як подбати про свій імунітет у холодну пору року, розповідає "Еспресо.Захід".
Три прості способи підтримати й зміцнити імунітет взимку
Найкориснішим кроком до зміцнення імунітету стане перегляд щоденних звичок. Оскільки жодної чарівної пігулки для цього не існує, варто пам'ятати, що підтримка імунітету – це комплекс наших щоденних дій та корисних звичок. Тут йдеться і про харчування, і про достатню кількість фізичної активності, і про добрий сон, і навіть про важливість щеплень.
Здорове харчування: пийте воду та споживайте більше фруктів і овочів
Наш імунітет не може працювати без вітамінів та поживних речовин. Щоб їх отримати, необхідно регулярно вживати достатню кількість фруктів та овочів. А це приблизно 400-600 грамів щодня. Фруктами свіжими та сушеними можна також замінити менш корисні для нашого організму солодощі
Особливо корисними для підтримки імунітету вважають імбир, лимон, шипшину, полуницю, чорницю, часник, а також квашену капусту. Із екзотичних фруктів не поступається користю манго, яке також можна споживати у сушеному вигляді. Проте ті ж самі звичні для наших буднів морква, капуста, буряк та яблука також є помітною допомогою у щоденному зміцнені свого здоров'я. Як кажуть у Великій Британії: "Одне яблуко в день – і лікар не потрібен".
І звичайно ж важливим елементом щоденного раціону повинна бути вода. Коли йдеться про споживання 2 літрів води на день, то у цю кількість ми включаємо не лише чисту воду, але й також інші напої, які п'ємо. Проте зайву чашку кави ліпше замінити склянкою води, до неї можна додати лимону чи м'яти, аби краще смакувала, – і такий варіант буде кориснішим для організму.
Фото: Андріана Стахів
Фізична активність: які тренування допомагають зміцнити імунну систему
Віддавна відомо, що рух – це життя. Різноманітна фізична активність упродовж кожного дня допомагає покращити сон, підтримує нашу нервову систему, а відповідно й зміцнює імунітет та знижує ризик захворювання.
Якщо вам бракує часу на окремі тренування, візьміть собі за правило проходити щодня певну кількість кроків, регулюючи та змінюючи при цьому швидкість своєї ходи. Можливо варто почати ходити пішки із роботи додому, або ж навпаки на роботу. Можна також додати прогулянки у вихідні.
Натомість занадто інтенсивними тренуваннями захоплюватися не варто. Якщо плануєте взятися до щотижневого спорту, то 2-3 заняття щотижня із помірним навантаженням у залі будуть для вашого організму чудовою підтримкою. Головне, аби це було регулярно. Зокрема, надзвичайно корисними для вашого здоров'я стануть заняття із йоги, адже вона допомагає працювати усім м'язам тіла та окрему увагу приділяє системі дихання.
Фото: Андріана Стахів
Добрий сон: для хорошого імунітету важливо висипатися
Сон – одна з базових потреб людини. Тому варто намагатися спати регулярно мінімум 7 годин на добу. Звісно, повномасштабне вторгнення негативно впливає на можливість нормального сну у більшості українців, проте за нагоди спробуйте надолужувати вкрадені тривогами години у будь-який можливий час.
Якщо ваш нічний сон був занадто коротким, фахівці рекомендують зробити перерву на денний сон. Навіть 15-20 хвилин такого сну допоможуть вашому організму утримати баланс та відновитися.
Натомість регулярні недосипання не лише впливають на імунітет, але й можуть спричинити розвиток цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, ожиріння та навіть інсульту.
Фото: pixabay.com
- Актуальне
- Важливе