Збій у роботі мобільного оператора: як залишатися на зв'язку та викликати екстрені служби
Сьогодні, 12 грудня, у роботі Київстар стався масовий збій – не працює мобільний зв'язок та інтернет. Ось декілька порад, як викликати екстренні служби та комунікувати між собою у такій ситуації
Про це передає "Еспресо.Захід" з посиланням на поради спеціалістів ДСНС.
Якщо ваш мобільний телефон тривалий час знаходиться за межами дії мережі мобільного оператора, перш за все перевірте його справність. Якщо ж з ним усе гаразд, то мережа зв’язку може бути відсутня на певній території або місцевості. Іноді проблеми можуть бути лише з одним оператором, тому варто мати при собі SIM-карти інших операторів та поповнювати їхній рахунок.
Щоб комунікувати між абонентами, або ж здійснити екстрений виклик існує декілька альтернативних варіантів:
- стаціонарний дротовий зв'язок
- месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, Signal, Messenger Facebook, Instagram тощо, якщо є підключення до мережі Wi-Fi.
Важливо, щоб викликати екстренні служби за допомогою будь-якого месенджера, попередньо необхідно дізнатись номера телефонів за якими зареєстровано роботу месенджерів відповідних служб або посилання на профілі офіційних сторінок. Цю інформацію попередньо можливо почерпнути на офіційних сайтах екстрених служб (відомств) або зателефонувавши за номерами 101, 102, 103, 104, 112.
Читайте також: Що робити, якщо зникне мобільний зв'язок: поради Держспецзв'язку
Ще одним альтернативним варіантом для комунікації є використання мобільних телефонів як засобів радіозв’язку за прикладом рації. Для цього на мобільний телефон (смартфон) необхідно попередньо встановити спеціальні месенджери, наприклад: Voxer Walkie Talkie, Walkie Talkie, Two Way: Walkie Talkie. Однак слід врахувати, що у цьому випадку ваше спілкування не буде приватним. Його зможе прослухати будь-хто, якщо випадково чи навмисно потрапить на ту саму частоту. Радіус дії таких месенджерів варіюється від 60 до 100 метрів і залежить від можливих перешкод, оскільки найчастіше їх робота побудована на основі технології Bluetooth. Це означає, що у підвальному приміщенні, дальність зв’язку може зменшуватись до кількох метрів).
У МВС України додали, якщо вам потрібна термінова допомога – зв’язатися з рідними або викликати екстрені служби – можна звернутися до найближчого управління поліції або пожежно-рятувальної частини.
"Також ви можете попросити про допомогу у нацгвардійців, поліцейських та прикордонників, які несуть службу у населених пунктах та на автодорогах. У Пунктах Незламності, розгорнутих на базі наших підрозділів, є можливість скористатися Wi-Fi", – йдеться у дописі.
- Нагадаємо, уранці вівторка, 12 грудня, у роботі телекомунікаційної компанії "Київстар" стався збій. Користувачі скаржаться на відсутність мобільного зв'язку та неможливість увійти на сайт оператора. Компанія заявила, що працює над усуненням проблеми.
- Через збій у роботі оператора у Львові місцями досі ввімкнуте вуличне освітлення.
- Актуальне
- Важливе