Запит пісні "Батько наш – Бандера" в пошуку Google переміг трек росіян, − спецтема
Саме з відео львівських школярок під пісню "Батько наш – Бандера" розпочався флешмоб, який сьогодні рве соцмережі.
Про це йдеться у спецтемі програми "Вечір з Миколою Княжицьким", передає "Еспресо.Захід".
Згідно зі статистикою запитів у ютубі на материковій частині (Крим не враховано, бо сервіс там або блокується, або некоректно працює), пісня "Батько наш – Бандера" в пошуку Google перемогла випущену минулого місяця пісню "Я не знаю" росіян Слави Маркова та Моргенштерна.
Сьогодні ж уже є сотні відео під хештегом "Батько наш – Бандера". Ролик став "вірусним" – так називають той медіапродукт, який поширюється особливо активно без реклами та промоції. Проте популярність ролика вийшла далеко за межі Львова.
Слов’янськ – перше велике місто, яке захопили російські окупанти, і водночас перше звільнене українською армією. Тут також доєднались до флешмобу "Батько наш — Бандера" і під цю пісню ще й затанцювали. Так війна стерла старі стереотипи про Схід і Захід.
Далі залишалось тільки питання часу, коли ролик дійде до Москви. І сталося це невдовзі. На центральних російських телеканалах почали говорити про флешмоб, його цілком серйозно обговорювали, обурювалися та навіть проклинали.
"Гляньте на лиця цих людей, як вони співають. Це нагадує таку собі секту. Україну перетворили на зомбовану секту людей, які вірять у нового Бога, фактично диявола", – йдеться в одному з російських ток-шоу.
Сніжана Конько зі Слов’янська, за версією московських пропагандистів, – одна з таких “сектанток”. Дівчині 12 років і вона бере участь в локальному проєкті "Тримай ритм серця своєї країни". Спочатку в його рамках декламували вірші, а потім місцеві підлітки спробували співати й танцювати. Також Сніжана є учасницею громадської організації "Слов’янська січ", де й виникла ідея записати танець під патріотичну пісню. Два дні тривали тренування – і на День захисників та захисниць 14 жовтня при в’їзді у Слов’янськ дівчата записали танець і таким чином доєдналися до флешмобу.
“Нам сподобалася ця музика і ми захотіли станцювати, щоб нас побачила вся країна, аби кожен також захотів станцювати разом з нами”, – поділилась дівчина.
Читайте також: "Ми за Україну вчимося воювати": львівські ліцеїсти також флешмоблять
Можливо, для російських пропагандистів, які саме в Слов’янську вигадали фейк про розіп’ятого бандерівцями хлопчика, зараз особливо боляче, адже живий та справжній ролик про Бандеру від підлітків зі Слов'янська миттєво поширився мережею. У нього вже тисячі переглядів, а захоплених відгуків навіть більше, ніж про львівський. Очільник "Слов’янської січі", до якої належать авторки, реакцією задоволений.
"Зараз рве всю Росію. Вони розуміють, що коли діти кажуть: "Батько – наш Бандера, Україна – мати, ми за Україну підемо воювати”, то в росіян уже немає майбутнього з нашими дітьми", – наголосив Василь Хоменко, очільник ГО "Слов’янська січ".
Звісно, одним аматорським роликом без осмисленої державної інформаційної політики гуманітарну війну за молодь не виграєш. Москва витрачає мільярди на молодіжну субкультуру: просуває російський реп, ютуб-канали, ігри. Проте "на війні всі засоби хороші", і навіть такий ролик – це зброя. Та основне – жива реакція самих підлітків, яка свідчить, що їхня свідомість має правильні контури, головне – позбавити її отруйного впливу агресора.
- Нагадаємо, серед школярів Західної України шириться тіктокерський флешмоб "Батько наш – Бандера".
- Політичний пародист Процишин долучився до "бандерівського" флешмобу
- Депутати "Європейської солідарності" заспівали під куполом Ради "Батько наш Бандера"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе