"Із ЗСУ стосунки давні": як львівський бренд "Клямра" допомагає військовим
Поєднувати бізнес, благодійність і роботу в ЗСУ можливо, – переконаний один із засновників українського бренду "Клямра", яка виготовляє авторські ремені й інші латунні вироби, Андрій Левицький
"Еспресо.Захід" розпочинає проєкт, у якому розповідатиме, як львівський бізнес допомагає внутрішньо переміщеним особам і Збройним Силам України боротися проти російських загарбників.
Андрій Левицький – нині солдат у лавах Збройних Сил України. Стосунки з українським військом мав задовго до служби – ще з 2015 року, відколи сформувалася команда проєкту. Тоді почали виготовляти авторські ремені для військових підрозділів, згодом вийшли на ширшу авдиторію.
Бренд "Клямра" – компанія, яка починала з проєкту розробки нової айдентики для Збройних сил України. Зараз фірма, клієнти якої є чи не в кожній країні Європи, перераховує гроші волонтерам, а в офісі приймають на проживання внутрішньо переміщених осіб.
Увесь прибуток "Клямри" – на потреби ЗСУ
"Війську ми допомагаємо з часу заснування компанії, а це вже 7 років. Долучаємось як фінансово, так і речами. Передали вже, напевне, декілька сотень ременів для воїнів у різні частини, підрозділи й роди військ.
Загалом із ЗСУ – давні відносини. Але офіційно ми їх "оформили" нещодавно, коли почалася повномасштабна війна. Тоді всі наші засновники проєкту вступили до лав ЗСУ. Одного з моїх колег одразу відправили в зону бойових дій, а ми вже його потім наздогнали.
Щодо фінансової допомоги, то відразу ж наступного дня після повномасштабного вторгнення всі кошти, які були на закордонних рахунках (а це приблизно 2,5 тис. доларів), передали волонтерам, зокрема фонду "Допоможи фронту", – розповідає Андрій Левицький.
Він каже, що коли минув перший шок, вирішили відновлювати бізнес, а весь прибуток (окрім зарплати і витрат на закупівлю матеріалів) передавати на потреби ЗСУ.
"Приблизно раз на тиждень перераховуємо кошти. Як правило, цільово – тим, кого знаємо і з ким вже працюємо тривалий час. От зовсім нещодавно здійснювали перерахунок, знову ж таки, "Допоможи фронту" – це було з нашого банківського доларового рахунка. Ще один відправили фонду Сергія Притули, оскільки з ним ми давно знайомі. Вони тоді збирали на великі дрони.
Окрім того, наші партнери допомагають. Ми товаришуємо з директором компанії, яка у Штатах займається відправкою посилок. На їхньому рахунку було наших десь близько двох тисяч доларів. Ці гроші ми вже не переказували собі на рахунок, а залишили там, бо вони активно закуповували медичні препарати, турнікети, аптечки – те, що на першій фазі найбільше було потрібно.
Ще частину коштів доклали тій військовій частині, де я зараз проходжу службу, до купівлі автомобіля. Машини завжди дуже актуальні".
Військовий із захопленням розповідає про їхніх клієнтів, яких є дуже багато не лише серед українців, а й у всьому світі. Каже, що якби не вони, не змогли б так активно перераховувати кошти на потреби армії.
"Хочу наголосити, багато іноземців включилося в допомогу. Приємно, що люди відверто хочуть долучитись, не переживають, коли невчасно отримали свої замовлення. Навіть просто переховували нам додатково гроші, тобто брали продукції на певну суму і ще зверху додавали кілька тисяч гривень. Ці гроші, відповідно, теж пішли в загальну суму, яку ми переказуємо волонтерам.
А ще є багато людей, які саме зараз, у зв'язку з останніми подіями, відкрили для себе "Клямру". Раді також читати вдячні відгуки – розумієш, що робиш потрібну і якісну роботу.
До речі, стараюся з нашими клієнтами особисто спілкуватись, відписую їм. Дізнаюся дуже багато цікавих історій. От нещодавно написали хлопці з Бучі, що ремінь з пряжкою "Бандерштат" залишився там. Але, сподіваються, що загарбникам, які прийдуть у хату, буде неприємний сюрприз побачити такий ремінь".
Починали з боротьби з "радянщиною" в ЗСУ
Андрій Левицький пояснює, що більшість продукції "Клямри" – це фактично присвята українському війську, підтримка його в той момент, коли його практично створювали наново, формували нову айдентику.
"Пригадую, була навіть група добровольців, художників-ентузіастів, які займалися розробкою шевронів і створенням нової форми. До нас звернувся Віталій Гайдукевич, представник робочої групи розробників нового іміджу для української армії, то ми, власне, й допомагали в розробці шевронів та ременів для ССО.
Тоді ще навіть була полеміка стосовно кольорів, що викликала шалений спротив. Адже ж залишались величезна кількість високих чинів, які пройшли все радянське військо й не хотіли прощатись зі старими усталеними нормами. Натомість ми спробували зайти з точки зору тих людей, які служать у цих військах зараз і вступають туди, а також навіть і з цивільного погляду. Й отримали потужну підтримку".
Для кожного роду військ був розроблений відповідний логотип: Механізовані війська, Танкові війська, Сили спеціальних операцій, Військова розвідка, прикордонники.
"Для Сил спеціальних операцій обрали вовкулаку з черепом. Він тоді був трішки не в тому форматі, який є зараз, пропрацювали художні деталі. Зараз називається "Іду на ви". От десь із цих моментів розпочалась наша історія.
Є, скажімо, ремінь бригади "Прикарпатських Едельвейсів". Це, напевне, перша бригадна пряжка. Але глобально до бригад ми ще не дійшли, бо закрили ще не всі роди військ. Нещодавно розробили авіаційну тематику. Вона ще навіть не виготовлена, проєкт на завершальній стадії. Це така своєрідна присвята авіації, зокрема збірний образ нашого легендарного "Привида Києва", – зазначив Андрій Левицький.
Довідково. "Клямра" - львівський магазин латунних виробів та авторських шкіряних ременів. Усе виробництво налагоджене в Україні. В кожному виробі закладена певна ідея, філософія: український старовинний орнамент, національний або патріотичний символ, археологічна знахідка тощо.
- Актуальне
- Важливе