"Єдина мотивація – захист України", – ровесник Незалежності Ілля Снєсаревський
Іллі Снєсаревському цього серпня вже виповнилося 30 років, він народився та виріс у Нововолинську, навчався у Польщі й зараз працює на Кіпрі. Але, попри свій досвід проживання у різних державах, Ілля залишається українцем, відданим своїй батьківщині – хлопець 3 роки обороняв український кордон у війні з Росією.
Ровесник Незалежності поділився з "Еспресо.Захід" своїм досвідом служби добровольцем і баченням змін в Україні.
Ілля виростав на Волині, а вищу освіту у сфері міжнародної економіки здобув у Польщі. Після завершення навчання в університеті повернувся до рідного міста на роботу в українській компанії. Але незадовго після цього, у 2014 році, долучився добровольцем до лав Збройних Сил України. Розповідає, що до нового стилю життя довелося призвичаюватись.
"Я звик до хороших побутових умов, тож спати абиде та їсти абищо стало для мене цікавим досвідом. А ще у мене не було й жодного досвіду поводження зі зброєю, оскільки в армії я до цього не служив. Проте такий новий стиль життя допоміг не звертати уваги на усвідомлення того, що ти не персонаж у комп’ютерній грі, а воюєш по-справжньому, – розказує хлопець. – Розуміння того, що можеш загинути у будь-яку мить приходить само собою. Звісно, це дуже страшно, але й у мене, і у моїх товаришів по службі була єдина мотивація – захист України. Тому ніякий ворожий "Владімір" чи "Сєргей", хоч би як натренований не був, ніколи не зможе зрівнятися з нашими бійцями".
Ілля вважає, що, незважаючи на війну, в Україні з 2014 року ситуація покращилася. Хоча, на думку хлопця, багато що залежить від правлячої верхівки й тому не варто забувати, що владу потрібно критикувати.
"Владу обираємо ми, тож і починати потрібно з себе. Головна різниця між Україною зараз і Україною 30 років тому полягає у технологічному прогресі. Сьогодні ми маємо вільний доступ до інформації, можемо самостійно обирати контент й аналізувати чи він правдивий, чи – ні. А ще ми маємо змогу вільно подорожувати та порівнювати яке бачення розвитку своєї держави є в інших націй, і яке є у нас", – запевняє Ілля.
Читайте також: "Нам є чим пишатися і за що боротися", – ровесниця Незалежності
Хлопець каже, що з вихованням йому пощастило, адже в батьків не було прорадянського світогляду. Не було й жодних конфліктів на цьому ґрунті, навпаки – батьки прищепили любов до рідної землі. А от щодо старшого покоління у родині, то ситуація була дещо іншою. Бабуся й дідусь зі сторони матері схилялися до комуністичних вподобань у політиці, хоча дідусь по батьковій лінії був і досі залишається патріотом України.
До речі, Ілля вже має власну сім’ю, зараз виховує донечку. "Мені не насаджували жодних політичних вподобань насильно, а дали змогу розібратися самостійно. Тому мені й пощастило, що я народився у сім’ї з досить європейським підходом до виховання. Взагалі, важливо мати й надавати свободу вибору, бо найбільші інвестиції ми вкладаємо у наших дітей", – стверджує Ілля Снєсаревський.
Фото надав Ілля Снєсаревський
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе