Яка ситуація на Львівщині із забезпеченням пацієнтів з COVID-19 медичним киснем?
Раніше у департаменті охорони Львівської ОДА повідомляли, що за кошти державної субвенції було закуплено 1520 кисневих концентраторів. Їх планували передавати хворим, виписаних на амбулаторне лікування, проте які й надалі потребують кисневої підтримки.
Також ЗМІ поширювали інформацію (з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Віктора Ляшко), що Україна почала закуповувати медичний кисень у сусідній Польщі, бо один із заводів, який виробляє кисень на Заході України, начебто зупинився. Пізніше "Еспресо.Захід" вдалося з'ясувати, що АТ "Львівський хімічний завод" продовжує працювати у штатному режимі і роботи не припиняв.
Підтвердив цю інформацію на пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
"Всі (медичні. – Ред.) заклади у Львівській області отримують кисень у достатній кількості. Перебоїв чи критичних ситуацій з поставкою кисню, які могли б спричинити загрозу для життя кисневозалежних пацієнтів немає", - повідомив посадовець, додавши, що Хімзавод обслуговує не лише Львівську, а й 7-8 інших областей.
"Щодо кисневих концентраторів, то ми вже передали їх на первинну ланку, тож тепер це відповідальність сімейних лікарів, зокрема ФОП (тобто тих, які ведуть приватну практику), які уклали угоди з Національною службою здоров'я та надають допомогу згідно з Програмою медичних гарантій. Лікарі первинної ланки повинні видавати ці концентратори згідно з медичними показаннями", - зазначив Орест Чемерис.
Він пояснив: якщо в якісь поліклініці закінчаться кисневі концентратори, то адміністрація такого закладу може звернутися до іншої поліклініки та взяти у них концентратори у користування. "Звісно, не буде такої ситуації, коли десь концентратори стоять, а десь вони необхідні, але пацієнтам їх не видають", - запевнив головний медик області.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе