Як зміняться львівські парки цього року
У Львівській міській раді обіцяють завершити раніше розпочаті роботи у міських парках. У планах - пішохідні доріжки, освітлення, місця для відпочинку, доступний дитячий майданчик тощо. На це з бюджету розвитку виділили 20 мільйонів гривень
"Еспресо.Захід" запитав заступницю начальника управління екології Оксану Луцко, як зміняться парки Львова.
Посадовиця розповіла, що роботи в парках стосуються здебільшого реконструкції, а в бюджеті розвитку основний акцент робили на завершення тих конструкцій, над якими вже розпочали працювати.
"Наприклад парк Виговського майже завершений, але там залишилось повісити світильники, доставити і вмонтувати лавки, сміттєві урни, завершити облаштування зони для вигулу собак", – розповідає чиновниця.
На цей парк виділено 1,3 млн грн.
За словами Луцко, зовсім невеликий обсяг робіт залишилось виконати й у парку в Брюховичах – з'єднати доріжки, які уже готові на 85 відсотків. Щодо коштів, то тут також закладено 1,3 млн грн. Вона пояснює, що загалом у проєкт вже вкладено близько десяти мільйонів і зараз важливо завершити його.
Роботи з реконструкції заплановані в парку "Знесіння". Оксана Луцко розповідає, що, оскільки парк зі складним рельєфом, то тут є критичні місця, де відбуваються зсуви ґрунту, зокрема біля оглядових майданчиків, які часто відвідують містяни. Відтак їх укріплять.
2 млн грн виділили з бюджету на облаштування в цьому парку системи водопостачання та водовідведення, 260 тис. грн - на влаштування габіонної підпірної стінки схилу біля офісних приміщень. Ще 2,4 млн грн витратять на реконструкцію аварійних сходів з вул. Лісної з влаштуванням підпірних стінок та пандусу для маломобільних груп, кажуть в управлінні екології.
Планують також зробити дерев'яні поручні, оскільки мають власну деревину з парку.
4,1 млн грн передбачено на Парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького. За ці кошти реконструюють будівлю спортивного комплексу "Юність". Зокрема трибуни з вбудованими допоміжними приміщеннями, навіс та коментаторську будку, відновлять підпірні стінки.
У Стрийському парку реконструюють освітлення верхньої алеї. На це передбачено 117 тис. грн. Ще 500 тис. грн піде на облаштування громадського простору ім. Артемія Димида. Таку ініціативу запропонували в Українському католицькому університеті. Конкретного місця в парку ще не визначили, це зараз обговорюють з родиною героя та УКУ.
Понад 500 тис. грн передбачено на капремонт парку "На валах". За ці кошти виготовляють проєктно-кошторисну документацію.
Найбільше коштів закладено на Замарстинівський парк – 9 мільйонів. За ці гроші планують закінчити роботи на центральній алеї: доробити доріжки, дитячий майданчик, зону для вигулу собак, освітлення та зони озеленення.
Оксана Луцко додає, що, оскільки парк розташований поряд з лікарнею швидкої допомоги, то ознакували тут оздоровчі стежки – теренкури.
"Розвиватимемо парк у цьому напрямку – для місцевих мешканців і реабілітації хворих з воєнною травмою. Входи до парків безбар'єрні. Хочемо ще відкоригувати проєкт, внесемо зміни до дитячого майданчика, аби там були елементи для маломобільних груп населення, щоб цей дитячий майданчик був доступним для всіх", – каже вона.
Стосовно облаштування водойм у львівських парках, то ці видатки заплановані з загального бюджету. В управлінні екології додають, що чистили озера ще в грудні минулого року, а цьогоріч на травень заплановано вивозити намул і облаштувати газони поблизу.
Йдеться про Піскові озера, озера у Снопківському парку та в парку архангела Михаїла. У Снопківському парку планують на березі озера висадити рослини, а біля Піскових озер облагородити доріжки.
А от у парках, де робіт ще не починали, наразі цього робити не планують. Втілення нових проєктів потребує значних коштів, кажуть в управлінні екології, тому розпочинати робти там, де буде складно їх завершити, недоцільно.
Окрім того, як повідомила Оксана Луцко, в парку Франка планують нарешті відкрити дитячий майданчик "Лис Микита". Попередньо запланували на 15 березня.
Як ми раніше писали, відкриття мало відбутись ще наприкінці жовтня минулого року.
- Актуальне
- Важливе