![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Діти загиблих військових розписували писанки для себе і військових напередодні Великодня
Перед Великоднем діти різного віку зібралися на майстер-клас у Львівському будинку офіцерів, щоб підготуватися до свята
Про це розповідає "Еспресо.Захід".
Напередодні Великодня 25 дітей зібралися у Львівському будинку офіцерів, аби розписати писанки. На майстер-класі вони навчилися робити крашанки та прості візерунки на яйцях.
Уперше вчаться розписувати яйця Каріна і Філомена
Каріна і Філомена прийшли на захід із мамою. Ще малі, то роблять крашанки.
"Я розфарбовую яйця: червоні, сині, жовті", – із захопленням розповідає одна з дівчаток.
Вони найменші в сім'ї, мають ще трьох старших сестричок. Торік на війні втратили батька. Він загинув на Донеччині. Тепер відвідують такі заходи, щоб відволіктися, дізнатися щось нове та знайти нових друзів.
![Діти загиблих військових розписували писанки напередодні Великодня Діти загиблих військових розписували писанки напередодні Великодня](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335856_1714657372131_new_960x380_0.webp)
"Хочу намалювати символ України й віддати ЗСУ"
Зберігати сімейні традиції на майстер-клас прийшла Ярина з дітьми. До загибелі чоловіка вони щороку відвідували Шевченківський гай і брали участь в усіх забавах: разом писали писанки, водили гаївки, перетягували канати, стояли на плечах та брали участь у всіх обрядах і забавах Великодня.
"У мене чоловік міг ляльки мотанки мотати і пташок із соломи крутити", – розповідає жінка.
Тепер діти дотримуються традицій лише з мамою. І пишуть писанки не лише для власного кошика, а й для ЗСУ.
"Я хочу намалювати символ України, щоб потім віддати писанку нашим військовим, – каже донька Кіра. – Дуже хочу, щоб ця писанка була в ЗСУ, щоб вони налюбувалися нею".
Коли малює, забувається, що тата немає
А ось дев'ятирічна Оля дуже любить малювати. Тож з радістю прийшла з мамою писати писанки. Каже, що зобразить на яйці тваринку, аби красиве яйце посвятити в сімейному кошику.
"Малює і забувається. Вона не сумує, тоді вона зовсім інша, – розповідає мама Любов. – Донька вважає, що тато ще повернеться. Не усвідомлює втрати. Психологи з нею говорили, кажуть, не пережила ще. Вона ніби знає, що тато є, тато Ангел, коли їй важко, вона до нього звертається. Але до кінця не усвідомлює, вона його чекає".
Майстер-клас з писанкарства у Львівському будинку офіцерів проводить майстриня народного мистецтва України Ірина Гнилякевич. Під час майстерки не лише вчила дітей розписувати яйця, а й розповідала про символіку, як правильно підбирати кольори та про значення писанкового мистецтва.
![Діти загиблих військових розписували писанки напередодні Великодня Діти загиблих військових розписували писанки напередодні Великодня](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335862_1714657372049_new_960x380_0.webp)
"Найбільше емоцій у дітей в кінці, – ділиться враженнями майстриня. – Адже спочатку все заляпане воском і нічого не видно. А, коли вже знімають віск, тоді багато емоцій. Я завжди кажу: курка яйце не впізнає, як побачить".
Протягом двох годин діти в захваті писали писанки, придумували взори та набиралися вражень. Аби вже зовсім скоро святкувати Великдень.Фото Христини Парубій
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)