Як зміниться Шевченківський район Львова у 2023-му: "медична Конча-Заспа", трансформація Миколайчука і міст на Ковча
Найбільше розвиткових грошей у Шевченківському районі місто витратить на розбудову та оновлення лікарень, далі йдуть ремонти доріг, після – школи і садки. "Еспресо.Захід" пропонує огляд, як у 2023 році зміниться Шевченківський район Львова і що тут робитимуть
Школи та садки
Цьогоріч на ремонти освітніх закладів у Шевченківському районі Львова витратять понад 57 млн грн. Наймасштабнішим об'єктом можна вважати реконструкцію з розширенням існуючої школи №41 у Брюховичах загальною вартістю 247 млн грн. Наразі на роботи, що тривають з 2014 року, витратили 89,8 млн грн, ще 40 млн грн заклали в бюджеті розвитку на цей рік.
На вул. Т. Окуневського, 1 планують розпочати ремонт приміщень, де розмістять молодіжний центр. Продовжується будівництво спортзалу у школі №7 на вул. Б. Хмельницького, 132. Тут роботи тривають з 2017-го, на цей рік у розвитковій скарбниці передбачили ще півтора мільйона гривень. Загалом проєкт коштує 43,8 млн грн.
Триватиме й капремонт території школи №53 на просп. Чорновола, 6 та школи № 87 на вул. Замарстинівській, 11. Крім того, в початковій школі №53 відновлюватимуть фасад.
На продовження ремонту будівлі школи №33, що на вул. Шевченка, 34, місто надасть ще 600 тисяч грн. А в школі №44 ім. Т. Г .Шевченка, що на вул. Я. Пстрака,1 встановлять вентиляцію в укритті.
Ще по пів мільйона передбачили на відновлення приміщень у школі №20 на вул. Скидана, 18, ремонт стадіону у школі №43 на вул. Масарика, 9, харчоблоку ліцею №81 ім. Сагайдачного, що на вул. Гет. Мазепи, 1-А, будівлі школи №78 на вул. Замарстинівській, 132 та облаштування спортивного простору на території школи №30, що на вул. Гет. Мазепи, 31. Також продовжать ремонтно-реставраційні роботи фасадів навчально-виховного комплексу "ШКТ-ЛТЛ" на вул. Таманській, 11.
Школа №23 на вул. Варшавській, 126 для продовження ремонту стадіону, що триває з 2018 року, отримає цьогоріч лише 100 тис. грн. Також тут розпочнуть влаштовувати системи водовідведення.
У Дублянському опорному ліцеї імені Героя України Андрія Жаловаги стартує ремонт харчоблоку. З необхідних 3 млн грн на поточний рік передбачили 800 тисяч грн. А для гімназії села Гряда замінять частину даху.
Продовжиться також капітальний ремонт дитсадка на вул. Клепарівській, 31, а в школі №43 на вул. Масарика, 9 розпочнуть заміну вікон.
Лікарні та реабілітаційні центри
Майже втричі більше, аніж на освіту, розвиткових грошей місто передбачило на реалізацію проєктів у медзакладах – 155,5 млн грн. Йдеться про лікарні, розташовані у Львові, Брюховичах і Дублянах. Низку запланованого хочуть профінансувати повністю, ще частину – лише частково.
У будівлі на вул. Замарстинівській, 274, що належить Другому медоб'єднанню Львова, за 23 млн грн мають намір відремонтувати зовнішнє та внутрішнє газопостачання, зовнішній водопровід, котельню, електропостачання, також влаштують ліфт у лікувальному корпусі Б-3.
Ще 8,6 млн грн передбачено для облаштування у Брюховичах на вул. Івасюка, 74 центру медичної реабілітації, що його створює Перше медоб'єднання Львова у межах реалізації проєкту "Незламні". У корпусі, що раніше був відділенням кардіологічної лікарні, встановлять тренажери для відновлення пацієнтів і зроблять спортивний майданчик. Також закладено кошти на облаштування тренувальних залів для людей, які проходять реабілітацію.
А от на закупівлю обладнання та предметів довгострокового користування для реабілітаційного центру "Незламні", що розташовується в будівлі колишньої поліклініки на вул. Мазепи, 25, з бюджету розвитку мають виділити 25 млн грн. Крім того, тут планують провести благоустрій території, замінити вікна і двері, відремонтувати покрівлю та систему внутрішнього водовідведення, а також частину приміщень першого поверху амбулаторно-поліклінічного центру будівлі А-3. Для продовження робіт передбачено 11,4 млн грн.
Серед робіт, які цього року хочуть завершити, також ремонт частини покрівлі 1-го блоку головного корпусу дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика, 4, та придбання обладнання для центрального стерилізаційного відділення, що на вул. Миколайчука, 9. Стартує також ремонт самого відділення.
Взагалі цьогоріч у будівлі на вул. Миколайчука, де розташовується лікарня швидкої медичної допомоги та Перше медоб'єдання, хочуть втілити низку проєктів, для початку або продовження яких з бюджету розвитку передбачили 55,4 млн грн. Фактично це третина від загальної суми фінансування медзакладів, розташованих у Шевченківському районі.
Так, у планах – ремонт відділення трансплантації кісткового мозку та лабораторії стовбурових клітин, на що місто додасть ще майже 10 млн грн. Також тут переоснастять систему лікувальних газів. А ще буде продовжено ремонт приміщень на 7-му поверсі в центрі трансплантології.
На капремонт 2-го, 4-го і 5-го поверхів операційного блоку лікарні (коригування та додаткові роботи) піде 20 млн грн. А на ремонт (у тому числі коригування) відділення анестезіології та інтенсивної терапії передбачено 4,4 млн грн.
Щоб продовжити облаштування Інсультного центру, ремонт в якому триває з 2020 року, цьогоріч витратять 1 млн грн, стільки ж піде на встановлення підпірних стін у будівлі лікарні. Роботи також здійснюватимуть у відділеннях судинної хірургії та кардіології реперфузійної терапії Центру серця і судин. Також у медзакладі за 2,7 млн грн проведуть заміну ліфтів, а на 5 млн грн закуплять медобладнання, медичні консолі, приліжкові панелі та шприцеві інфузійні насоси.
Реконструкція з добудовою блоку дистанційно-променевої терапії розпочалася торік й обійдеться загалом у понад 68 млн грн. Цього року її продовжать, на що виділять 3 млн грн. Розпочнуть також роботи з облаштування благоустрою території лікарні та приєднання інженерних мереж до тимчасової споруди зі збірно-розбірних конструкцій.
А ще між лікарняними будівлями на вул. Гет. Мазепи та вул. Миколайчука будують наземний закритий перехід. Цьогоріч його мали б практично завершити. На роботи заклали 4,8 млн грн, а прогнозована готовність на кінець року 99,4%.
У дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика продовжать облаштування кабінету магнітно-резонансної томографії, ремонт відділення реабілітації гострих станів та відновного лікування, також тут переоблаштують приміщення під ангіографічну операційну, замінять вікна і двері в будівлі. Загалом на цей рік місто хоче надати 12,5 млн грн розвиткових коштів.
На вул. Під Голоском, 24 проведуть ремонт приміщень, де планують облаштувати амбулаторію сімейної медицини 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева.
Для лікарні в Дублянах придбають лабораторне обладнання. А у відокремленому підрозділі 3-ї міської клінічної лікарні, що на вул. Шевченка, 350, відремонтують резервне джерело живлення.
На ремонт даху адмінкорпусу 3-ї міської лікарні, що на вул. Раппапорта, 8, ремонт гідроізоляції ділянок стін напівпідвальних приміщень, системи пожежної сигналізації та встановлення системи оповіщення про пожежу й системи електропостачання передбачили 4,4 млн грн.
Дороги, мости і тротуари
Ремонтні роботи цьогоріч продовжать і на частині вулиць Шевченківського району. На об'єкти, що підпорядковуються департаменту житлового господарства та інфраструктури і департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, з бюджету розвитку виділять 63,5 млн грн. Серед того, що планують реалізувати протягом року, продовження будівництва велосипедної доріжки на просп. Чорновола (ділянка від вул. Липинського до вул. Варшавської), на вул. Варшавській (ділянка від просп. Чорновола до вул. Замарстинівської) та на вул. Замарстинівській (ділянка від вул. Варшавської до вул. Гет. Мазепи), на що передбачено 1,1 млн грн.
У планах - продовження реконструкції вул. Шевченка на ділянці від вул. Хорватської до вул. Ярослава Мудрого, для цього місто передбачило понад 900 тис. грн.
А для відновлення доріг і тротуарів на вул. Старознесенській на відтинку від вул. Польової до вул. Богданівської заклали ще 15 млн грн. Ремонт вулиці розпочали у 2020-му, цього року у планах виконнати роботи на 62%.
Продовжиться ремонт вул. Замарстинівської на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Торф'яної. Тут ремонт стартував ще у 2018 році й обійдеться місту у 116,6 млн грн. До кінця поточного року готовність відремонтованої вулиці буде 96,1%.
А наймасштабнішим дорожнім проєктом у Шевченківському районі та й місті загалом можна сміливо назвати реконструкцію вул. Миколайчука. Цього року Львів планує дати старт його реалізації, а загальна вартість оцінюється в 1 млрд грн. Згідно з архітектурним проєктом, на оновленій вулиці облаштують відокремлену смугу громадського транспорту, яка буде спільною для громадського транспорту та електротранспорту. Вона пролягатиме по всій довжині вулиці у напрямку Голосківського кладовища. А з іншого боку передбачені смуги автомобільного транспорту, які регулюватимуться світлофорами. Також на вулиці планують влаштувати трамвайну колію. Цьогоріч для початку робіт заплановано фінансування 21 млн грн.
Ще один важливий проєкт – будівництво шляхопроводу на перехресті вулиць Шевченка – Омеляна Ковча, що веде до мікрорайону Рясне. Про його реалізацію місто говорить ще з 2017 року, а мешканці досі їздять аварійним мостом, який може завалитися. Зараз місто хоче розпочати будувати новий міст поруч з існуючим, для цього передбачили в бюджеті розвитку 11,5 млн грн. Загалом же на облаштування нового моста потрібно 70 млн грн.
З нових проєктів у місті стартує реконструкція вул. Залізничної. Йдеться про відтинок від вул. Городоцької до будинку №19. Вартість усіх робіт чимала – 350 млн грн, на поточний рік міська рада заклала 5 млн грн.
Також розпочнеться будівництво дороги від вул. Північної до вул. Конюшинної у промзоні Сигнівка. Крім того, продовжать ремонтувати вул. Данила Апостола – йдеться про ділянку від будинку №9-А до вул. Ген. Курмановича.
На ремонт у промисловій зоні отримає гроші й вул. Шевченка, тут планують відновити відтинок від будинку №313 до повороту на вул. Кузнярівку.
Чимало ремонтів доріг і тротуарів біля будинків та у кварталах здійснить Шевченківська райадміністрація. На них з бюджету розвитку передбачили понад 50 млн грн. Зокрема, в планах - продовжити роботи з облаштування громадського простору та водойми на вул. Панча, 8-10. Працювати тут почали у 2020 році, цьогоріч на облаштування витратять 3,7 млн грн. До кінця року місто прогнозує вийти на показник готовності 62%.
Триватиме ремонт доріг і тротуарів на вул. Загірній на відтинку від будинку №2 до будинку №58 (йдеться про коригування робіт) та від вул. Творчої до вул. Мурованої.
Кошти також передбачили на капремонт дворів, внутрішніх доріг та тротуарів у кварталах по вул. Лінкольна, 1-3, вул. Шполянській, вул. Гет. Мазепи, 10, 12 – вул. Тичини, 23 та вул. Гет. Мазепи, 23 (під'їзд 1, 2, 3), вул. Величковського, 54-56, вул. Шевченка, 394, 350, 358-Б та 370-372, також по просп. Чорновола, 43-45-47 – вул. Сорочинської, 2, 4, 6, 8.
Також відремонтують за 1 млн грн вул. Розточчя, а за 2 млн грн – вул. Брюховицьку від будинку №120 до вул. І. Лукасевича. Продовжать відновлювати і частину вул. Щепової на ділянці від вул. Під Голоском у напрямку до вул. На Нивах – для цього передбачили 5,9 млн грн.
У населених пунктах Львівської громади дорожні ремонти проведуть по вул. Парковій та вул. Шевченка в Дублянах, по вул. Шевченка від будинку №62 до вул. Шухевича в Малехові, по вул. Франка у Зарудцях та вул. Садовій у Брюховичах.
Культура, спорт і розваги
Серед культурних об'єктів планують відновити фасад Львівської державної музичної школи №3 на вул. Замарстинівській, 219. Також продовжать ремонт приміщення Центральної дитячої бібліотеки на вул. Т. Окуневського, 3, реставраційно-ремонтні роботи Міського палацу культури ім. Г. Хоткевича на вул. С. Кушевича, 1, проведуть додаткові роботи в міському народному домі Збоїща. Загалом все обійдеться в 1,6 млн грн.
А от очікуваний Стрілецький тир та стрільбище у Великих Грибовичах поблизу Львова цьогоріч не вдасться збудувати. Для початку робіт місто цьогоріч виділило лише пів мільйона гривень, тоді як повна вартість проєкту – 5 млн грн. Недобудованим знову залишиться і спортивний майданчик на вул. Величковського, 16-18. Тут для продовження робіт, що розпочалися у 2019-му, передбачили 300 тис. грн.
Стосовно інших об'єктів, де можна очікувати певних змін, то в парку ім. Б. Хмельницького в Брюховичах облаштують пішохідні алеї, а на вул. Липинського, 11 влаштують ЦНАП для ветеранів.
Також у Великих Грибовичах за 15,3 млн грн збудують народний дім, а ще облаштують громадський простір "Прихисток". У селі Воля Гомулецька розпочнуть реставрацію дерев'яної церкви Св. Трійці 1756 року, що є пам'яткою архітектури національного значення та перебуває в аварійному стані. Збереження об'єкта обійдеться у 4,8 млн грн, цього року вдасться виконати робіт на 2 млн грн.
- Про зміни, яких очікувати у Залізничному районі Львова, читайте за посиланням
- Також читайте про ремонти та оновлення, заплановані у Франківському районі міста у 2023 році
- Актуальне
- Важливе