Як зменшити ризики серцево-судинних захворювань: поради від медиків
Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності в світі. Багатьох із них можна уникнути, змінивши поведінку чи звички
Львівські медики розповідають, як подбати про своє здоров'я
Як зменшити ризики і попередити серцево-судинні захворювання
У переддень Всесвітнього дня серця лікар з медицини невідкладних станів Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Марчук дав фахові поради
"Контроль за вагою тіла, правильне харчування, фізичні навантаження та профілактичні медичні огляди", – наголосив лікар і додав, що таким має бути стиль життя.
"Коли говоримо про фізичні вправи, то це не обов’язково зал чи якісь види спорту. Серце любить помірне, але довготривале навантаження – як-от прогулянки на свіжому повітрі. Завантажте у смартфон додаток і поставте собі за мету проходити в день 10 тисяч кроків – це дуже корисно для здоров’я серця. Навіть корисніше, ніж професійний спорт, деякі види якого, навпаки, сильно навантажують серце. Ходьба ж для кожної людини є фізіологічним процесом" – пояснив він.
За словами медика, не завжди люди знають про ті чи інші свої захворювання, поки вони не починають їх турбувати.
"Пригадую випадок виїзду на реанімацію до молодого чоловіка, який саме був у парку на пробіжці. Він не знав, що має хворе серце, аж поки не почав бігати".
Їх повинні проходити всі: від школяра, котрий іде на фізкультуру, до людини без шкідливих звичок, що записалася у зал.
"Будьте до кінця відповідальними за своє здоров’я і пройдіть елементарні обстеження – кардіограму, ЕХО серця, загальний аналіз крові", – нагадав Марчук.
Фото: facebook.com/emergency.lviv
Хто частіше страждає: групи ризику
Зайва вага, тютюнокуріння, алкоголь, робота, що пов’язана з різними стресовими факторами, гіподинамія, – все це також має значення. Частіше страждають на серцево-судинні захворювання чоловіки
"Якщо є близькі родичі першої лінії, які не дожили до старечого віку й померли від серцево-судинних захворювань, мали так звані серцево-судинні катастрофи – тобто інфаркт чи інсульт, – ви складаєте групу ризику. Стежте за своїм здоров’ям пильніше. До вищезазначених базових обстежень додайте такі аналізи, як коагулограма й ліпідограма", – йдеться у повідомленні.
Увага в першу чергу звертається на вагу, підвищення тиску, здатність переносити фізичні навантаження (чи на фоні незначного фізичного навантаження нема погіршення стану здоров’я, тобто чи не виникає біль в грудній клітці під час ходьби, чи нема задишки при підніманні сходами, яких раніше не було). Це такі дрібні, проте надзвичайно важливі дзвіночки, які не варто ігнорувати.
Лікар наголошує, що крім іншого важлива дієта, яку дуже любить серцево-судинна система. До того ж дієта є методом, який нічого не коштує, а навпаки, економить кошти.
"Чим більше ми будемо споживати пустих швидких вуглеводів, цукрів, рафінованих жирів, то тим більше збільшуватимемо ризики, адже рано чи пізно це відкладатиметься в печінці, судинах і призведе до неприємних та небажаних ситуацій. Надавайте перевагу білковій їжі, вводьте в раціон продукти, що містять ненасичені жирні кислоти, пильнуйте за розмірами порцій і будьте здоровими".
- Нагадаємо, Львівська екстрена допомога здійснила наймасштабнішу медевакуацію пацієнтів до Європи
- Актуальне
- Важливе