Як запобігти інсульту. Поради ЦГЗ
Інсульт виникає, коли в головному мозку раптово порушується кровообіг. Зменшення кровотоку призводить до дефіциту кисню, наслідком чого є загибель клітин органу
Попри війну, у Центрі громадського здоров'я закликають пацієнтів з гіпертонією не забувати контролювати свій артеріальний тиск, а хворих на діабет — регулярно міряти рівень цукру у крові, передає "Еспресо.Захід".
Гіпертонія у людей до 80 років збільшує ризик інсульту у 2-4 рази. Якщо ви не знаєте, як часто вам треба перевіряти показники тиску, варто запитати свого лікаря. Поміряти тиск можна як вдома (за наявності тонометра), так і на прийомі у фахівця. Таку послугу пропонують також деякі аптеки.
Хворим на цукровий діабет потрібно не тільки систематично перевіряти показники тиску, а й моніторити рівень глюкози в крові. Ця хвороба супроводжується деструктивними змінами у всіх судинах, зокрема у судинах мозку. Якщо у вас підвищений рівень цукру у крові, а до того ж станеться інсульт, пошкодження мозку буде більш серйозним.
Додатково слід перевіряти рівень холестерину в крові. Накопичуючись у судинах, холестерин призводить до розвитку атеросклерозу. Атеросклероз є основною причиною звуження судин, що створює підґрунтя для виникнення інфаркту чи інсульту. Контролювати цей показник важливо не рідше, ніж раз на п'ять років. Якщо рівень холестерину підвищений, потрібно проконсультуватися з лікарем. Вам доведеться змінити спосіб життя і, можливо, навіть почати приймати пігулки.
Також медики нагадують про необхідність лікування серцевих захворювань. Ішемічна хвороба серця, дефекти клапанів, фібриляція передсердь та збільшення однієї з камер серця можуть провокувати утворення тромбів. У майбутньому один із таких згустків крові може закоркувати судину в мозку.
Не тільки людям, які вже мають хронічні захворювання, а й здоровим, треба:
- збільшити фізичну активність. Можна обрати швидку ходьбу або аеробні вправи. 30-40 хвилин тренувань на день дозволять підтримати оптимальну масу тіла й знизити рівень холестерину в крові. Проте варто попередньо проконсультуватися з лікарем, адже у вас можуть бути протипоказання до певних фізичних навантажень, про які ви можете не знати;
- відмовитися від куріння. Куріння сигарет подвоює ризик ішемічного інсульту та збільшує вірогідність геморагічного інсульту у чотири рази. Якщо ви не знаєте, як позбутися шкідливої звички, варто запитати свого лікаря;
- максимально обмежити споживання алкоголю, оскільки спиртне провокує підвищення кров'яного тиску;
- вчасно звертатися до лікарів та дотримуватися їхніх рекомендацій.
Раніше у МОЗ розповіли, як подбати про здоров'я серця та судин.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе