Як виглядає найвищий трамплін для стрибків на лижах в Україні. Фото
У селищі Ворохта (Івано-Франківщина) працює один з небагатьох комплексів трамплінів в Україні, де можуть тренуватися професійні лижники.
Популярний львівський мандрівник Андрій Риштун показав у всій його "красі" лижній комплекс, де тренуються українські олімпійці, передає "Еспресо.Захід".
Фото: Андрій Риштун
"Так виглядає лижний трамплін, на якому тренуються українські олімпійці. Нещодавно тут поклали нове штучне покриття. Тож тепер стрибати можна навіть влітку. Дивишся на ці фотки і мимоволі хочеться сказати: "Та це ж повний капець!" Але не зовсім. "Повний капець" тут був до реконструкції. А після неї стало трішки краще. Хоча так, підніматися на гору цих гнилих бетонних конструкцій було страшно. А спортсмени лізуть ще й з лижами в руках", – написав Андрій Риштун і додав, що ніякої охорони тут немає.
Фото: Андрій Риштун
Також мандрівник зауважив, що побувавши тут, можна зрозуміти, як це – бути українським спортсменом і чому нам важко здобувати медалі в зимових видах спорту.
Фото: Андрій Риштун
"Професійний спорт – це достатньо дороге задоволення для держави. Крім спортивних баз та інвентарю, потрібно ще забезпечити спортсменів житлом, гідною зарплатою та високою пенсією після закінчення кар’єри. Тоді спортсмен – це буде так само круто, як і бізнесмен, айтішник чи стоматолог. А там і результати на змаганнях з'являться", – додав Андрій Риштун.
Читайте також: Закарпатський гірськолижник показав найкращий результат серед українців в історії Олімпіад
Зазначимо, що протягом двох останніх років трампліни почали реконструювати.
"Старі фінські штучні "щітки", які дозволяють тренуватися без снігу, вже були небезпечними для стрибунів. Їх замінили на більш нові. "Закупили "беушні" щітки в поляків. На один бік вони трішки вигоріли, на інший – як нові. Крім цього, змінили профілі гори приземлення", – йдеться в репортажі "Суспільного" про це місце.
Фото: Андрій Риштун
Окрім Ворохти, в Україні є лише три діючі трамплінні комплекси: в Кременці, Верховині та Надвірній.
Довідково. Лижний трамплін у Ворохті побудовано 1922 року за ініціативою лижної секції Польського Татранського товариства в Станіславові (Івано-Франківськ). Близько 1931 року трамплін був перебудований і розширений. За Радянського Союзу збудували три великі трампліни, два з яких стоять і досі. Найбільший трамплін у Ворохті, відповідно і в Україні, – на 90 метрів. Поряд стоїть ще менший – на 70. Є кілька трамплінів, де займаються учні дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту. Практично 30 років трампліни стояли без ремонту. Однак на початку 2020 року в держави знайшлося 5 млн грн, щоб зробити тут мінімальний ремонт.
- Нагадаємо, Україна вдруге в історії здолала кваліфікацію в стрибках з нормального трампліна на Олімпіаді.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе