Як вдосконалити площу Франка? Зробити вул. Руставелі лише для приватного транспорту
У Львові обговорюють, як вдосконалити пл. Франка, одна з ідей – вул. Руставелі залишити для приватного транспорту, а весь громадський – перенести на вул. Франка
Відомий львівський урбаніст та блогер Олександр Шутюк, який раніше працював у в ЛКП "Інститут Просторового Розвитку", поділився своїми напрацюваннями щодо перепланування площі Франка у Львові та прилеглих до неї вулиць, які він назвав "творчістю вихідного дня", передає "Еспресо.Захід".
"Це напевно один з найскладніших вузлів у Львові і кращі урбаністичні уми міста та околиць вже не один рік думають над тим, як його можна вдосконалити. Загалом там ситуація з транспортом там, м’яко кажучи, складна та заплутана. Громадський транспорт та приватні авто спільно використовують і Франка, і Руставелі, мають купу дуже не зручних перетинів та постійно одне одному заважають", - пише Олександр Шутюк, - "На Франка є трамвайна виділенка від центру, але немає до нього, а на Руставелі аналогічно, тролейбуси та автобуси мають свою смугу коли їдуть до центру, але у зворотньому напрямку стоять у заторі з приватними авто. Ще одна незручність — трамвайні, тролейбусні та автобусні зупинки в районі площі Франка сильно розкидані, що робить пересадки дуже незручними".
Експерт вважає, що вихід – спробувати перенести весь громадський транспорт з вул. Франка та зробити там виділеними у обидві сторони, а на вул. Руставелі лишити лише приватний транспорт. "На площі Франка тролейбус би тоді використовував ту саму зупинку, що і трамваї, тому пересадка була би максимально зручною", - відзначає Шутюк.
На вул. Франка виходило загалом би три смуги руху — виділені у обидві сторони та смуга для авто від центру до площі Франка.
"На жаль, ідея організувати спільний рух трамваїв та тролейбусів погано стикується з нашими ДБНами, які не дозволяють натягувати тролейбусну контактну мережу над тротуарами. І навіть впритул не дозволяє — має бути мінімум півтора метри від крайнього дроту до бордюра. Але таке рішення спокійно працює, наприклад, у Швейцарії, а отже фізічно це можливо, тому можна помріяти про зміну і наших будівельних норм. Або як варіант — можна використовувати тролейбуси з автономним ходом", - каже урбаніст.
На вулиці Руставелі виходить — смуга руху, смуга для паркування та фізично відокремлена двостороння велосмуга.
"Площу Франка я пропоную перетворити з острова на півострів з зупинками для громадського транспорту і туди запустити трамвайні колії, які вже потім розходяться на Франка та на Вітовського. А по іншій стороні трикутника ми робимо проїзд для авто, максимально відокремлений від громадського транспорту", - каже Шутюк.
Більш детальніше про цей проєкт запропонований Олександром Шутюком, можна дізнатися тут.
- Нагадаємо, у Львові до кінця року перекрить на ремонт частину вул. Хмельницького
- Актуальне
- Важливе