Як діяти, якщо у вас був контакт із хворим на COVID-19? Пояснює лікарка-епідеміологиня
Люди, які двічі вакциновані і контактували з хворою особою, але не мають жодних клінічних проявів хвороби, не підлягають самоізоляції. За ними встановлюється медичне спостереження на 14 днів, а при появі симптомів – проводиться лабораторне обстеження.
Про це розповіла під час пресбрифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
"Невакциновані контактні особи повинні залишитися на самоізоляції і на 5-7 день пройти обстеження методом полімеразно-ланцюгової реакції або швидким тестом. У разі якщо тест позитивний, людина переходить у розряд хворих і з нею працюють як із хворою. Якщо тест від'ємний, вона може припинити самоізоляцію", - пояснила Наталія Іванченко.
Лікарка наголосила: якщо людина має найменші ознаки гострої респіраторної хвороби, такі як нежить, кашель, підвищення температури тіла і виражену загальну слабість, не повинна виходити з дому і наражати оточуючих на небезпеку, а повинна сконтактуватися зі своїм сімейним лікарем. Якщо після проведеного лабораторного дослідження виявиться, що людина хворіє на COVID-19, мусить залишитися вдома або зі скеруванням лікаря потрапити у стаціонар.
Наталія Іванченко нагадала також про початок грипозного періоду: "Минулого року на Львівщині було зареєстровано лише два випадки грипу. Цього року поки що жодного, але не виключено, що цього епідсезону грип таки себе проявить. Тому важливо вакцинуватися не лише від коронавірусу, а й від грипу. Вакцини, які доступні сьогодні на ринку, захищають від чотирьох штамів грипу (двох А і двох В) і рекомендовані ВООЗ до використання, власне, у цьому епідсезоні. Врахуйте, що для вироблення імунітету потрібно 14 днів. Тобто якщо ви вакцинуєтеся зараз, то будете захищені лише через 14 днів".
"Оскільки віруси (і коронавірус, і вірус грипу. – Ред.) передаються на відстань до 1,5 метри, хочу нагадати про необхідність дотримання соціальної дистанції і використання засобів індивідуального захисту (одноразової маски або респіратоа), про гігієну рук і кашльовий етикет. Якщо хочемо покашляти, а маски на обличчі у нас немає, то повинні зробити це у ділянку передпліччя або у серветку, після чого викинути її та помити руки. Ніби прості речі, але вони рятують життя", - підсумувала спікерка.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе