Як діяти у разі хімічної атаки із застосуванням хлору. Поради, які варто запам'ятати
При вдиханні цієї отруйної речовини виникає ураження легень. Може навіть виділятися харкотиння із домішками крові
Про це попередила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
Фахівчиня перелічила основні симптоми отруєння хлором. Це погіршення зору, поява пухирців на шкірі, почервоніння, відчуття сильного, пекучого болю, печіння слизової носа, горла, очей, сльозотечі, задишка і утруднене дихання, нудота, а в окремих випадках — блювота.
Зачувши різкий запах хлору, негайно заплющіть очі і по можливості затримайте дихання. "Закутайтеся у верхній одяг і дихайте через нього. Для кращого ефекту тканину можна змочити водою, - радить Наталія Іванченко. - У жодному разі не біжіть. Спробуйте визначити напрямок вітру. Виходити із зони ураження потрібно у бік, протилежний йому".
Врахуйте, що хлор важчий за повітря, а тому буде опускатися вниз. Тож якщо немає можливості вийти із зони ураження, спробуйте переміститися вгору: підніміться по сходах на верхні поверхи, вилізьте на стовп, по драбині, на дах, видряпайтеся на пагорб тощо. Одяг, просякнутий хлором, треба зняти, але не через голову, а розрізавши його ножицями чи розірвавши руками.
Тіло слід вимити водою з милою.
Якщо пари хлору потрапили в очі, потрібно зняти контактні лінзи (якщо ви їх носите) і протягом 10-15 хвилин промити очі проточною водою. Повторно такі лінзи не використовуйте.
Бажано одягнути протигаз, але якщо це неможливо, згодиться ватно-марлева пов'язка, просякнута 5% розчином питної соди.
Натисніть на фото для збільшення
Як надати першу домедичну допомогу потерпілому
Винесіть людину із зони ураження на свіже повітря, щільно накрийте і дайте подихати киснем, парами води чи аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Шкіру, рот і ніс промийте 2% розчином питної соди або водою із милом.
"Основний засіб боротьби із хлором — вода. За можливості — тепле молоко із содою, - каже керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. - Якщо виникне така потреба, проведіть потерпілому штучне дихання методикою "рот у рот".
"Навіть якщо людина прийшла до тями, не дозволяйте їй самостійно пересуватися. Транспортуйте лише у лежачому положенні", - наголошує Наталія Іванченко.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе