"Я впевнена, що білоруських політв'язнів можна звільнити", – Світлана Тихановська
Для того, щоб звільнити політичних в’язнів білоруського режиму, зокрема Сергія Тихановського, необхідно дотримуватися чіткої послідовності дій, і білоруська опозиція працює над цим питанням.
Про це лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська зазначила під час розмови з народним депутатом, членом міжфракційного депутатського об’єднання "За демократичну Білорусь" Миколою Княжицьким, передає "Еспресо.Захід".
У ці дні Путін зустрічається з Лукашенком, обговорюють так звану союзну державу. Наскільки зараз є загроза для незалежності Білорусі, наскільки можлива анексія?
Я не говорила б про анексію, тому що всі ці дорожні карти обговорюють уже багато років, і зараз, звісно ж, цією інформацією маніпулюють, залякують. Але всі білоруси розуміють, що незалежність – це найвища цінність для нас, і ми будемо її відстоювати.
Зараз уже, звісно, ситуація складна, і цією інформацією грають. Але взагалі невідомо, про що вони говоритимуть. Це все – підкилимні ігри, і чи взагалі порушуватимуть це питання, ми теж не знаємо. Проте ця інформація широко мусується на публіці, щоб люди захвилювалися.
Ваші соратники Марія Колеснікова, Максим Знак, за якими стежила не тільки вся Білорусь, а й стежили в Україні, зараз, на жаль, заарештовані. У них великі терміни – 10 та 11 років. Наскільки реально їх звільнити при Лукашенкові? Чи вірите, що цей режим триватиме недовго?
Звісно, що реально їх звільнити. І Максим, і Марія – це знакові політв’язні, проте ми не маємо забувати й про інших. Мій чоловік Сергій теж політв’язень, уже понад рік у в’язниці. Наше завдання – звільнити їх якомога раніше. Я впевнена, що це можна зробити, зберігаючи порядковість дій. З одного боку, це тиск на режим, підтримка світової спільноти, а також допомога політв’язням, їхнім сім’ям і підтримка громадянського суспільства, зокрема тих, що виїхали. Тільки будучи послідовними, не зраджуючи своїх цінностей, ми зможемо і звільнимо їх. Ми багато над цим працюємо спільно з іншими державами.
Ви зустрічалися з Джо Байденом, багатьма світовими лідерами. Як відчуваєте, це були лише церемоніальні зустрічі, чи вони дають вам надію на те, що цивілізований, демократичний світ не залишить Білорусь?
Такі зустрічі мають значення у двох аспектах. Це і розуміння для світу, що ми як Білорусь важливі для США та демократичних країн Європи, і водночас це те, що дозволяє нам говорити про Білорусь на такому високому рівні. Про нас говорять і знають у світі, а ціль самопроголошеної влади – щоб про нас забули. Такі зустрічі, як, зокрема, з Байденом, дають поштовх США тісніше співпрацювати з нашими питаннями. Тим паче після цієї зустрічі процеси комунікації посилилися, вийшли на новий рівень. І якщо ми вже зараз говоримо з українським представником, то ми хотіли б, щоб і Україна мала ближчий контакт з Білоруссю. Я розумію, що у вас багато своїх проблем, але ви вже демократична країна.
Ви вже відчули, яка ціна демократії? Ми це давно відчули для себе.
Так. Думаю, що, пройшовши складну дорогу, ви розумієте, яку дорогу проходимо ми. Тому можете бути з нами й підтримувати нас. Хоча Україна і так приймає стільки людей, які виїхали з Білорусі. Україні потрібно доєднуватися до санкцій, допомагати людям. І всі країни, які нас оточують, мають бути демократичними.
Українці люблять і підтримують вас.
Дякую!
-
Нагадаємо, Микола Княжицький зустрівся з лідеркою білоруської опозиції Святланою Тихановською в польському місті Карпач, де днями тривав XXX Економічний форум.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе