"Я радий, що мій син не знає тих реалій, з якими зіткнулися мої батьки на початку незалежності", - ровесник Незалежності Мар'ян Герус
25 серпня Мар'яну Герусу виповниться тридцять. За кілька годин після відновлення незалежності України він народився у невеличкому шахтарському місті Червоноград на Львівщині. Нині живе у Львові з сім'єю.
Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з чоловіком і розпитала його думки щодо сучасного життя в Україні.
З Мар'яном Герусом зустрічаємося у Львові напередодні святкування відновлення незалежності України і водночас його дня народження. Нині чоловік мешкає в місті Лева і працює у торгівлі, має дружину та сина. Каже, що його дитинство у шахтарському місті, звісно, не можна порівняти з тим життям, яке нині у сина. Ще у далеких 1990-х жили в однокімнатній квартирі з мамою та сестрою. Батько змушений був їздити на заробітки в Росію, адже іншого виходу вижити не було.
"Мій батько за національністю росіянин, – розповідає Мар'ян Герус. – Але після проголошення незалежності взяв українське громадянство. Ми ніколи не були великими патріотами, завжди думали, як прожити. Я теж свого часу їздив у Росію для заробітку".
Кардинально змінилися погляди у чоловіка під час Революції Гідності. За словами Мар'яна, тоді з'явилася надія на те, що в країні можуть бути позитивні зміни.
Фото: Мар'ян Герус
Читайте також: "Нам є чим пишатися і за що боротися", – ровесниця Незалежності
"2014 рік був переломним. Я ще й тоді одружився, – пригадує Мар'ян. – І справді відчув себе українцем. Частково на мої погляди вплинула дружина. Втім події на Майдані, війна теж залишили помітний знак. Нині наше виховання сина зовсім інше. Якщо я знаю дуже добре російську, то мій п'ятирічний син її досі не чув. Він знає, що "москалі" напали на Україну, і що в нас війна. Натомість він добре спілкується українською та англійською. Насправді я радий, що мій син не знає тих реалій, з якими зіткнулися мої батьки на початку незалежності".
Втім те, що відбувається нині в країні, чоловіка не тішить. Каже, не знає, як після всього, що трапилося у 2014 році, можна було так голосувати.
"Знаєте, часом хочеться все кинути й поїхати кудись з цієї країни, адже не знаю, чи з такими людьми в Україні можна щось змінити. Але завжди щось гальмує. Треба ж розуміти, що позитивні зміни не відбуваються одразу. Як показують країні роки, назад можна відкотитися дуже швидко. Потрібно якось змінювати світогляд людей, пояснювати, що легко і просто не дається нічого. Тим паче безкоштовний сир лише в мишоловці. А мені все-таки хочеться жити в європейській, а не в радянській Україні", – додав Мар'ян Герус.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе