Вперше в Україні вчителів Львівщини навчатимуть користуватися платформою для дистанційного навчання Moodle
В області триває робота із формування та розвитку у педагогів цифрових вмінь.
Тільки 5% вчителів на Львівщині володіли платформами для дистанційного навчання. Такі дані за минулий рік. Цього року у програмі розвитку освіти передбачили кошти для навчання вчителів. Минулого року відповідно до цієї програми навчали по 3 вчителі з кожної школи. Цього року таке навчання вже зможуть пройти 7-8 працівниківз одного закладу. Про це інформує департамент освіти і науки Львівської ОДА, передає "Еспресо.Захід".
У рамках проєкту "Moоdle це про100" для закладів середньої освіти і профтех закладів вчителі опанують безкоштовні і ефективні платформи для кращої дистанційної освіти. Проєкт розрахований на 5 років і є повністю безкоштовним.
"Я була ініціатором вибору цієї платформи, бо вона справді ефективна. Минулого року ми опинилися у ситуації, коли навчатися дистанційно стало єдино можливою формою навчання і треба було швидко опановувати нові платформи для дистанційного навчання. Кожна школа вирішувала свої проблеми самостійно, кожен вчитель сам собі шукав свою платформу. Але це не зовсім правильно, адже є варіанти. Для цього не треба додаткових затрат. У Moоdle ужеє е-журнал, е-щоденнник. Тут усі мають багато можливостей- і адмінстрація школи, і вчителі, і учні, і батьки. Вчимо вчителів обов’язкових предметів розробки свого курсу. Йому більше не треба буде фотографувати підручники, пересилати їх вайбером і потім цілодобово отримувати виконані завдання від учнів. Ці всі речі робляться легко і просто на платформі. Батьки зможуть теж бачити активність учня і вчителя", - розповіла "Еспресо.Захід" Маргарита Носкова, директор Центр інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти "Львівської політехніки".
Зі слів директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олега Паски, торік на Львівщині навчали по три вчителі з кожної школі. Цього року - по 7-8 осіб.
"У такий спосіб до кінця цього року у кожній школі усі вчителі, які ведуть предмети ЗНО, мають володіти платформами для дистанційного навчання. Це суттєво покращує якісь освіти, коли школа змушена переходити на віддалене навчання. Ще один плюс цих платформ у тому, що школи зможуть їх застосовувати не лише під час карантину, а у зв’язку з природними чи погодними умовам. Окрім того, ми минулого року запустили такі платформи для навчання українців за кордоном", - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Планують щороку брати по 100 шкіл і навчати їх. Школі треба подати заявку у освітній департамент, щоб почати навчання. Школи не платять навіть за хостинг. Фінансування навчання 50 на 50, сплачують школа і департамент.
"Платформа зможе успішно замінити електронний журнал, бо він є там вбудований, щоденник, співпрацю з батьками. Вхід на платформу відбувається через одну кнопку, і можна буде об’єднати із сайтом закладу освіти, що суттєво оптимізує процес авторизації, вплине на захист персональних даних і захистить наші заклади в умовах високої кібер небезпеки. Ми перші в Україні таке робимо", - пояснює Маргарита Носкова.
Зараз до проєкту долучились уже 87 шкіл, решта перебувають на стадії підписання договорів. Навчання організовують для вчителів різних шкіл – і для великих шкіл Львова, і для малокомплектних віддалених шкіл у гірських районах.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе