"Волиньприродресурс": як комунальне підприємство служить приватним кишеням, - розслідування
Спершу комунальне підприємство "Волиньприродресурс" було створене для легалізації видобутку бурштину. Ініціатива мала би стати порятунком від "бурштинових піратів" та нищення земель, а кошти з підприємства мали би йти на розвиток області.
Проте від початку у проєкті "Волиньприродресурс" з'явились приватна київська фірма, а згодом колишні нелегальні бурштиновидобувачі.
Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Вечір з Миколою Княжицьким", - повідомляє "Еспресо.Захід".
"Волиньприродресурс" – комунальне підприємство, за допомогою якого колишній голова Волинської міської ради Ігор Палиця вирішив побороти незаконниий видобуток бурштину. Він обіцяв: "25% з тих грошей, що будуть заходити на комунальне підприємство має залишатися в селі, де ця знаходиться земля. 25% має залишатися в районному бюджеті. 50% в обласному бюджеті. Щоб ми самі нарешті могли вирішувати питання в області. Школи, дитсадочки, дороги, елетрофікація, газофікація".
Проте альтруїстичний шлях цієї ініціативи обірвався ще на самому початку, коли за ліцензії 62 мільйони гривень заплатила приватна структура, а не "Волиньприродресурс". За дозволи внесла плату київська приватна фірма "Ізумруд", яка підконтрольна фінансово-промисловій групі "Приват" Ігоря Коломойського".
За останні два роки вартість бурштину на ринку обвалилась втричі, тому "Ізумруд" ініціював розірвання договору з комунальниками. Гроші фірмі незабаром доведеться повертати.
Зараз комунальне підприємство найняло підрядника ТОВ "Надровидобування", де працюють колишні нелегальні бурштинокопачі. За свою роботу вони отримують 50% від чистого прибутку підприємства. Відтак це питання, скільки коштів з цих коштів "залишиться в селі, в районному та обласному бюджеті".
Станом на 30-те квітня цього року комунальне підприємство отримало майже 25 мільйонів гривень прибутнку. Проте частина цих коштів піде на розрахунок з фірмою-підрядником та видатки.
Про те, скільки ж з видобутку бурштину отримує громада та область розповідає ексголова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линюк: "За 2020-й рік бюджет сільської ради, яка потім влилася в громаду, отримав трошки більше, ніж 18 тисяч гривень. Навіть не мільйони, а 18 тисяч гривень. Коли я почав давати інтерв’ю, розповідати це ширшим колам, то вже за І квартал цього року Волинсьприродресурс" сплатили трошки більше".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе