Показники мобілізації знизились через "бусифікацію": народна депутатка Соломія Бобровська
Через методи роботи представників ТЦК в окремих областях, результативність мобілізації знизилась. Зокрема йдеться про мобілізацію військовозобов'язаних на Закарпатті
Про це заявила народна депутатка з оборонного комітету Верховної Ради Соломія Бобровська у коментарі для Ліги.
"У вересні вийти на показник, який ставив Генеральний штаб, не вдалось. В нас вже почалися проблеми", – зазначила парламентарка. і додала, що темпи мобілізації військових не задовольняють.
Нардепка не виключає, що одним з негативних факторів у цій ситуації – методи проведення так званої "бусифікації", які стали особливо помітними у вересні.
"Це впливає на мобілізацію. Так не може тривати. Ми ухвалювали закон (про мобілізацію), щоб по-людськи можна було мобілізовувати – без середньовічних підходів, коли людей крадуть на вулиці. Однак із цим і дотепер нічого не хочуть вирішувати у проблемних областях. Таких, як Закарпатська, наприклад", – наголошує нардепка.
Що про мобілізацію кажуть військові
Офіцер 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький пояснює, що у деяких підрозділах ситуація краща лише тому, що відбувається завдяки рекрутингу.
"Можливо, в окремих підрозділах ситуація трохи краща шляхом рекрутингу. Але поповнення війська – це не має бути питання тих частин і бригад, які власне і потребують поповнення, щоб частіше проводити ротації на позиціях і виконувати бойові завдання. Це питання, яке має стояти перед всім українським суспільством, включаючи владу", – наголосив військовий.
Темпи набору не такі, як хотілось би, каже речник 15 бригади Нацгвардії "Кара-Даг" Віталій Міловідов. Але зауважує: шлях військовослужбовців до підрозділів Нацгвардії в принципі займає більше часу, ніж у ЗСУ.
"Коли людина хоче мобілізуватись до НГУ, ми повинні направити запит на Генштаб, погодити її розподілення на конкретну посаду до нашої частини. Лише після цього погодження людина йде в військкомат і проходить ВЛК. Далі за мобілізаційним розпорядженням потрапляє в навчальний центр Національної гвардії", – пояснив військовий.
Нещодавно представники УПЦ МП заявили, що на Тернопільщині працівники ТЦК, начебто, силою мобілізували і не надали меддопомоги священнику.
Про перевірки працівників ТЦК в інших містах України
Працівники ТЦК провели перевірки у нічному клубі Львова.
Увечері п'ятниці, 11 жовтня, після концерту гурту "Океан Ельзи" у Палаці спорту у Києві співробітники ТЦК та СП разом з патрульною поліцією розпочали масову перевірку документів відвідувачів-чоловіків, деяких затримали.
Також 13 вересня в Ужгороді працівники ТЦК та СП провели перевірки по ресторанах та спортзалах міста: шукали чоловіків, які ухиляються від мобілізації.
Тим часом голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги Народу" Микита Потураєв підтримав проведення перевірок працівниками ТЦК та СП під час публічних або масових заходів, а також у барах і клубах.
- Актуальне
- Важливе