У Львові допомагають відновитися фізичному терапевту, який став бойовим медиком і ледь не втратив ногу
Львівські медики допомагають відновитися фізичному терапевту, який став бойовим медиком і ледь не втратив ногу на війні. У нього пошкоджено ахіллове сухожилля, яке відповідає за згинання стопи
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
"Фізичному терапевту, який став бойовим медиком і ледь не втратив ногу на війні, допомагають колеги. У нього "пошкоджено ахіллове сухожилля, яке відповідає за згинання стопи. За реконструкцію кінцівки та відновлення військового взялися спеціалісти Національного реабілітаційного центру "Незламні", – йдеться у повідомленні.
Як 30-річний Андрій Пенцак ледь не втратив ногу на війні
Андрій Пенцак (позивний Шах) родом із Львівщини, але кар’єру фізичного терапевта будував у Києві. Останні роки він керував реабілітаційним напрямком в мережі столичних медичних центрів, його пацієнтами були захисники.
Після початку повномасштабного вторгення він доєднався до добровольчої організації парамедиків "Госпітальєри". А згодом, вже як бойовий медик, поповнив лави 38-ї окремої бригади морської піхоти. Торік у жовтні морпіхи з підрозділу Андрія форсували Дніпро на Херсонщині. Ворог відкрив мінометний вогонь.
"Міна здетонувала в кількох метрах від мене. В той момент страху або болю я не відчув. Мене засипало гілками та землею, тож перші секунди я не міг зрозуміти, що сталося. Був дезорієнтований", – пригадує Андрій.
Коли ж він прийшов до тями, то зрозумів, що не відчуває правої ноги до коліна. Уламки ворожої міни буквально перебили кінцівку. Далі було тривале лікування в трьох містах, а четвертим став Львів.
Реабілітація у "Незламних"
Андрій у львівському центрі перебуває від січня. Усі ці місяці спеціалісти роблять все можливе, аби військовий знову зміг повноцінно ходити. У нього пошкоджене ахіллове сухожилля, яке відповідає за згинання і розгинання стопи та є найміцнішим сухожиллям в організмі людини.
Аби відновити функцію ноги, хірурги та ортопеди-травматологи центру провели два складних реконструктивних втручання. Спершу пересадили шкіру на судинній ніжці, щоб закрити дефект рани та підготувати кінцівку до другої операції – реконструкції ахіллового сухожилля. Під час наступного втручання медики взяли сухожилля зі стегна пацієнта та пересадили його в пошкоджену ділянку.
Загалом, за п’ять місяців після поранення, Андрій переніс уже 10 операцій. Зараз захисник на завершальному етапі свого лікування та активно відновлюється після останнього втручання.
- Також розповідали, що у Національному реабілітаційному центрі "Незламні" встановили 25-й біонічний протез руки. Його отримав 42-річний львів'янин, який працював у розвідці.
- Актуальне
- Важливе