"Росіяни були шоковані": чернівецькі десантники розповіли, як проривали кордон під час курської операції
Бійці 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України поділилися деталями перших годин операції у Курській області РФ
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, передає "Еспресо.Захід".
Як проривали російський кордон Чернівецькі десантники
Після подолання мінно-вибухових загороджень, під прикриттям танків пішли перші штурмові групи Десантно-штурмових військ та інших підрозділів Сил оборони.
"За такий короткий час, пройти стільки кілометрів на території РФ – це неймовірно. Росіяни самі були в шоці", – зазначають десантники.
Що відомо про 82-гу бригаду
82-га окрема десантно-штурмова бригада – потужне кількатисячне воєнне формування, яке воює на найгарячіших точках фронту. Бригада була сформована на початку цього року, на базі 3-ї батальйонно-тактичної групи 80-ї десантно-штурмової бригади. Базується в Чернівцях.
Очолив новостворену бригаду легендарний військовий, полковник Павло Розлач із позивним Ведмідь. Навчався в Чернігівському військовому ліцеї, Одеському інституті сухопутних військ, у 2009 році закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету "Львівська політехніка". З квітня 2014-го добровольцем пішов на війну, яку розпочала Росія.
У 2015 році став наймолодшим комбатом України, тоді йому було всього 27 років.
Що відомо про події в Курській області
У вівторок, 6 серпня, влада Курської області РФ заявила, начебто ЗСУ намагалися прорвати російський кордон, але цьому нібито змогли запобігти. Згодом у російському міноборони повідомили, що "українська ДРГ відступила на свою територію". У Головному управлінні розвідки українського Міноборони відмовилися коментувати заяви щодо Курської області.
7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".
10 серпня президент України Зеленський назвав операцію в Курській області "витисканням війни на територію агресора". Уночі того ж дня у Брянській, Курській та Білгородській областях Росії влада ввела режим контртерористичної операції.
14 серпня стало відомо, що українські військові сформували на території Курської області РФ "санітарну (буферну) зону" для самооборони. Там планується відкрити гуманітарні коридори для евакуації цивільних, а за необхідності у російському регіоні створять військові комендатури.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на Ставці з президентом 15 серпня повідомив, що Україна створила першу військову комендатуру у Курській області для надання гуманітарної допомоги місцевим жителям.
Водночас Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із військовими наразі опрацьовує можливий маршрут гуманітарного коридору для цивільних із Курщини до Сум.
15 серпня The Independent повідомляв, що в ході операції ЗСУ в Курській області РФ взяли в полон близько двох тисяч російських військовослужбовців.
Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ розповіли про результати роботи після перших годин з початку військової операції у Курській області РФ.
- Актуальне
- Важливе