Полонені, прорив ворожої оборони, знищений ПП: бійці 80-ки показали, як починалася курська операція
Бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ розповіли про результати роботи після перших годин з початку військової операції у Курській області РФ
Про це йдеться на фейсбук-сторінці бригади, передає "Еспресо.Захід".
Результати Галицьких десантників після перших годин з початку військової операції на Курщині
"Більше ніж пʼятдесять полонених росіян в Курській області, знищений прикордонний пункт пропуску та прорвана лінія оборони ворога. Саме такими є результати Галицьких десантників після перших годин з початку військової операції на Курщині", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили у бригаді, підійшовши до прикордонного пункту пропуску "Суджа", штурмові групи заручились підтримкою артелерії та важкої бронетехніки.
"Зустрівшись із шквальним вогнем українських артилеристів та побачивши українські танки на території прикордонного пункту, росіяни прийняли вірне рішення-вивісити білий прапор і здатись українським воякам попрямувавши разом із своїми пораненими в бік українського кордону", - розповіли десантники.
Що відомо про львівську "вісімдесятку"
80-та окрема десантно-штурмова бригада – військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ ЗСУ. Навесні 2014 року серед перших була піднята для відбиття російської агресії, підрозділи були направлені на північно-східні кордони України. Військовослужбовці бригади взяли участь у першому бою війни на Донбасі – 13 квітня 2014 року під Семенівкою, згодом вони брали участь у боях за Слов’янськ. Із 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.
Що відомо про події в Курській області
У вівторок, 6 серпня, влада Курської області РФ заявила, начебто ЗСУ намагалися прорвати російський кордон, але цьому нібито змогли запобігти. Згодом у російському міноборони повідомили, що "українська ДРГ відступила на свою територію". У Головному управлінні розвідки українського Міноборони відмовилися коментувати заяви щодо Курської області.
7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".
10 серпня президент України Зеленський назвав операцію в Курській області "витисканням війни на територію агресора". Уночі того ж дня у Брянській, Курській та Білгородській областях Росії влада ввела режим контртерористичної операції.
14 серпня стало відомо, що українські військові сформували на території Курської області РФ "санітарну (буферну) зону" для самооборони. Там планується відкрити гуманітарні коридори для евакуації цивільних, а за необхідності у російському регіоні створять військові комендатури.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на Ставці з президентом 15 серпня повідомив, що Україна створила першу військову комендатуру у Курській області для надання гуманітарної допомоги місцевим жителям.
Водночас Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із військовими наразі опрацьовує можливий маршрут гуманітарного коридору для цивільних із Курщини до Сум.
15 серпня The Independent повідомляв, що в ході операції ЗСУ в Курській області РФ взяли в полон близько двох тисяч російських військовослужбовців.
- Актуальне
- Важливе