![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
На Прикарпатті заочно засудили двох колаборанток із Херсонщини
На Івано-Франківщині заочно засудили двох колаборанток із Херсонщини. Одна з них очолювала окупаційну сільську раду в області, інша ж досі працює директоркою дитсадка
Про це повідомляє управління СБ України в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".
На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ в Івано-Франківську, суд заочно виніс вироки за співпрацю з окупантами двом мешканкам села Микільське Херсонської області.
Відтак, до 10 років тюрми засудили проросійську активістку, яка у 2022 році за пропозицією віцегауляйтера Херсонщини Стрємоусова очолювала окупаційну сільську раду. Слідчі довели, що жінка налагодила співпрацю з адміністрацією загарбників, проводила проросійську агітацію, збирала у мешканців копії документів для росіян, а також організовувала доставку допомоги від партії "Єдіная Росія".
Після звільнення правобережжя Херсонщини колаборантка втекла до РФ, де окупанти розрахувалися з нею за службу сертифікатом про право на отримання коштів для придбання житла у Ставропольському краї.
Крім того, засуджено директорку дитячого дошкільного закладу села Микільське, яка впроваджувала російську освіту для найменших. Вона добровільно пристала на пропозицію співпраці з окупантами та перевела очолюваний заклад на російські стандарти освіти й виховання.
Даючи коментар проросійським пропагандистам, колаборантка заявляла, що нібито все село є російським, а відтак завжди російською були і школа, і дошкільний навчальний заклад села. Жінку засуджено до 2 років позбавлення волі за ч. 3 ст. 111-1 КК України – впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.
"Оскільки обидві фігурантки перебувають на непідконтрольній українській владі території, строк виконання покарання обчислюватиметься їм з моменту затримання", – додають в СБУ.
- Нагадаємо, у Львові засудили двох бойовиків терористичної "ДНР". Чоловіки добровільно перейшли на бік окупанта та виконували різні завдання, пов’язані з веденням бойових дій проти Збройних Сил України.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)