Випадково загорівся одяг: 15-річна дівчина зі Львівщини на кухні обпекла 20% тіла
В опіковому відділенні львівської дитячої лікарні св. Миколая медики понад вісім місяців борються з наслідками опіків 15-річної мешканки
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що 15-річна Христина обпекла спину та руки на кухні. Вона проходила повз газову плиту і ненароком зачепилася за увімкнену конфорку. Синтетична футболка спалахнула на ній, неначе факел. За лічені секунди вогонь встиг уразити великі ділянки шкіри на спині та руках дівчини.
Нещасний випадок стався ще у січні та медики досі борються з наслідками.
"Спершу це були постійні перевʼязки та медикаментозне лікування. Медики зробили все можливе, аби уникнути операцій. І їм це вдалося. Опік загоївся. Але тепер настав час боротися з його наслідками. Адже безслідно такі травми не минають. Вони лишають по собі рубці, які теж потребують лікування", – зазначають у дописі.
Медики наголошують, що опіки – це друга серед найпоширеніших дитячих травм навіть у мирні часи. Щороку в Україні її отримують понад 12 тисяч дітей. Нині до побутових опіків додалися ще складніші термічні ураження — мінно-вибухові, які діти отримують через війну. Від початку повномасштабного вторгнення у дитячій лікарні пролікували 350 дітей із воєнними травмами. І таким пацієнтам мало загоїти рани та опіки.
Рубці, що утворюються на тілі після опіків, також потребують тривалого лікування. Мова йде не лише про естетику, а, у першу чергу, про нестерпний біль, який супроводжує ріст рубцевих тканин.
Відтак аби у Христини та інших пацієнтів, після опіку не залишилося слідів, потрібне лазерне шліфування рубців. Наразі такого апарата у дитячому опіковому відділенні немає. Збір грошей на нього ще триває. Долучитися до нього можна за посиланням.
- Також розповідали, що у Львові реабілітовують бійця, який підірвався на міні, рятуючи побратима.
- Актуальне
- Важливе