"Відсутність стабільності відганяє від України інвесторів, хоча вони можуть заробити тут більше, ніж деінде", – Віктор Пинзеник
"Цього року бюджет має дефіцит у 246 млрд грн, значна частина якого – боргове зобов'язання. Така економічна яма не дає Україні залучити інвесторів".
Про це заявив доктор економічних наук, ексміністр фінансів Віктор Пинзеник в ексклюзивному інтерв'ю в програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", – повідомляє "Еспресо.Захід".
"Ми не можемо більше жити в борг, жити за ті гроші, яких немає, інакше не буде стабільності і до нас ніколи не підуть інвестори. Адже інвестори, банально, не можуть порахувати свій бізнес-план. Тому ми повинні припинити нарощування боргу, яке відбувається з року в рік", – наголосив Пинзеник.
Економіст зауважив, що основна проблема, чому не вирішується питання з кредитними коштами – політичний популізм, який не дає змоги скоротити видатки бюджету, а тільки їх нарощує. Але суспільство, насправді, все одно карає популістів. Приходить час і їх притягують до відповідальності.
Віктор Пинзеник запевнив, що така ситуація не означає, що не потрібно брати кредитні кошти. Проте вони мають бути активними: один борг має погашатись іншим – таким чином сума заборгованості не зростатиме.
За слова експерта, проблема з погашенням старих боргів полягає у браці валюти, саме тому країна потребує допомоги МВФ. Хоч МВФ і не закриває всі питання, але є певним сигналом для ЄС та Світового банку стосовно України.
Також він зауважив, що Фонд дає гроші під певну політику – дії, які дозволяють країні вийти з критичної ситуації. Через відсутність реформ зараз уряд тривалий час не отримує гроші від МВФ, і це поганий сигнал. Кошти від МВФ, Європейського чи Світового Банку, чи приватні інвестиції не йдуть в Україну через слабку судову систему і через те, що інвестори не можуть отримати гарантії для безпеки своїх грошей і свого бізнесу. А економічна стабільність в країні є однією з фундаментальних засад для інвесторів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе