В Ужгороді відкрили пам'ятний знак до Дня пам’яті жертв комуністичного режиму в Чехії та Словаччині
В Ужгороді відкрили ювілейний пам’ятний знак, присвячений учасникам антикомуністичної революції 1968 року в Чехословацькій Республіці
Про це повідомляють організатори, передає "Еспресо.Захід".
Його встановили з нагоди 55-річчя антикомуністичної революції в Чехословацькій Республіці у сквері Пам’яті жертв комуністичних диктатур, де розміщені скульптурні композиції, присвячені героям угорської (1956 року) та чеської і словацької (1968 року) революцій.
Ініціатором та ідейним натхненником встановлення став депутат Закарпатської обласної ради, професор УжНУ Федір Шандор. Автор скульптури – Роман Мурик.
"Композиція виконана у формі залізних воріт, пофарбованих у червоний колір (символ тоталітаризму) з отворами від бойових куль. З воріт звисають ланцюги як символ залізної завіси, – розповідають організатори. – Один із ланцюгів викуваний у вигляді "1968", а над ним видно тріщину, яка символізує розрив у тоталітарній завісі. Ціною цього розриву стали сотні й тисячі життів чехів, словаків, українців".
Як зазначив голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, Старша генерація ужгородців добре пам’ятає радянські танки, які їхали й вулицями Ужгорода, прямуючи до Праги гасити антикомуністичне повстання вільних людей. Свого часу вони боролися за власну свободу, незалежність та демократичні цінності.
"Комуністичне зло запанувало аж до розпаду Радянського Союзу, наробивши чимало лиха як у Чехословацькій Республіці, так і в нас, зокрема на Закарпатті. Сьогодні ми знову з ним боремося в новій іпостасі – російських неофашистів, які роблять все, щоб люди не могли жити вільно на своїй землі. Знак, сьогодні встановлений, є символом того, що це зло, російська ідеологія, яку проповідує путін і його прибічники, буде поборене", – додає він.
- В Ужгороді перейменують дві вулиці на честь загиблих воїнів.
- Актуальне
- Важливе