В УКУ закликали не скасовувати ЗНО, а спростити
Будь-яке скасування ЗНО несе великі ризики для поширення корупції та нових корупційних схем. Такі швидкі рішення можуть мати негативні наслідки для України на багато років.
Про це заявили в спільноті Українського католицького університету, передає "Еспресо. Захід".
"Зважаючи на російську агресію та запровадження воєнного стану в Україні, ми розуміємо, що процес вступу у 2022 році має бути частково спрощений, але він може бути спрощений лише у тій рамці, зокрема і щодо формату ЗНО, у якій відбувається вступ вже протягом тривалого часу в Україні", – зазначили в УКУ.
Відтак, там пропонують, обов’язково проводити ЗНО, оскільки тільки зовнішнє незалежне оцінювання уможливлює прозорі умови вступу.
"Пропонуємо зменшити кількість обов’язкових сертифікатів ЗНО для вступу до двох предметів на вибір кожного вступника.
Щоб зменшити навантаження для випускників у 2022 році та, з огляду на неможливість відновити навчальний процес у певних регіонах, пропонуємо не включати у програми ЗНО перелік тем, які вивчаються учнями в 11 класі. Таким чином обмежити програми ЗНО до 10 класу.
Пропонуємо розробити додаткові коефіцієнти для вступників, які перебувають зараз у регіонах, де відбуваються активні бойові дії, а також для внутрішньо переміщених осіб. Це надасть підтримку вступникам з обмеженим доступом до підготовки до ЗНО та частково збалансує умови вступу"
Також серед пропозицій – максимально, наскільки це можливо, відтермінувати проведення ЗНО.
"Ми зараз є свідками того, як корупція, в буквальному розумінні вбиває – вбиває нашого ворога. І нам важливо засвоїти цей урок. Нам важливо остаточно зрозуміти і відійти від корупції якомога далі в подальшому мирному житті в Україні.
Однією з найбільш вдалих антикорупційних реформ у вищій освіті залишається зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) як єдиний можливий механізм вступу до університету.
Цього тижня міністр освіти запропонував скасувати ЗНО щоб "знизити рівень будь-яких стресів для дітей". Можливо, пан міністр не враховує, що роблячи лінійні рішення в нелінійній системі, ми можемо значно погіршити результат", йдеться у публікації.
- Нагадаємо, львівські освітяни просять МОН не скасовувати ЗНО. Натомість вони пропонують провести дві-три сесії ЗНО у липні-вересні 2022 року, а навчальний рік у вишах розпочати пізніше.
- Актуальне
- Важливе