В Україні шириться рух масових бійок "Редан", що походить із РФ: поліція застерігає батьків підлітків
Останніми днями містами України шириться інформація про так званий молодіжний рух ПВК "Редан", який вперше зафіксували на території РФ – підлітки збираються великими групами в громадських місцях і влаштовують бійки
У кількох містах повідомили про такі зборища підлітків. Зокрема, як пише видання "Галка", в неділю 26 лютого, кілька десятків підлітків бігали центральними вулицями Франківська у пошуках опонентів. У поліції кажуть, що на щастя, ніхто під час цього не постраждав. А вже сьогодні, 27 лютого, ситуація повторилася у Львові.
Як повідомив депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, сталася масова бійка підлітків біля ТЦ "Форум". На місці працювали кілька екіпажів поліції, які призупинили дії підлітків.
Відзначимо, що в Україні почав масово поширюватися так званий молодіжний рух ПВК "Редан", що виник й активно діє в Росії. Підлітки збираються великими групами в громадських місцях і влаштовують бійки, найчастіше з "офніками" (сучасна назва гопників та хуліганів), також зі "скінхедами". Свої меседжі "редани" поширюють в телеграм-каналах. Такі зіштовхування різних субкультур сталися вже в Полтаві, Дніпрі, Харкові, а сьогодні, 27 лютого, також у Києві поліцейські запобігли конфлікту між молоддю.
Як пише Українська правда, у РФ молоді люди, які є прихильниками цього руху, також називають себе "павуками", зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Появу субкультури пов'язують з японським аніме-серіалом "Hunter x Hunter". Підлітки вважають себе "неформалами", і стверджують, що не мають жодного стосунку до військових формувань.
Начальниця відділу ювенальної превенції в Івано-Франківській області Алла Бойчук повідомила "Галці", що у Франківську всіх учасників зібрання встановили. Правоохоронці працюють з ними та їхніми батьками.
"Повідомлень щодо якихось протиправних дій до поліції не надходило – щодо порушень громадського порядку чи нанесення тілесних ушкоджень. По дорозі вони кричали "Слава Україні", як вони кажуть, біля адміністрації заспівали гімн та розійшлися. І що ніякого насилля не було, і добре, що так сталося… По Україні пішла хвиля такого. Ми знаємо, що ця субкультура активно розвивається у Росії. Ми відпрацьовуємо це разом зі співробітниками кіберполіції, вивчаються акаунти та соцмережі, чи це не була інформаційна війна і чи ці діти не залучалися до цього", – сказала Алла Бойчук.
Також у поліції відзначають, якщо ви стали очевидцем скупчення молодих осіб та бачите загрозу бійки, терміново сповіщайте на оперативну лінію – 102.
"Провокування масових бійок серед молоді і підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Тож ми вкотре закликаємо батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їхню поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля", – кажуть київські поліцейські.
- Нагадаємо, шість-сім років тому в Україні поширилися групи смерті, зокрема, Сині кити, які теж спершу виникли у Росії. Через такі групи постраждали сотні дітей, зокрема, були смертельні випадки.
- Актуальне
- Важливе