В одному з мальовничих масивів закарпатського заповідника фотопастка зафіксувала лісового кота. Відео
На Закарпатті фотопастка зафіксувала лісового кота, який розгулював лісом. В Україні з роками цей вид почав вимирати і наразі налічується лише близько 300 особин
Про це повідомили на сторінці Карпатського біосферного заповідника, передає "Еспресо.Захід".
Розповідають, що кіт лісовий подібний до свійського, але відрізняється дещо більшими розмірами, міцними лапами і відносно коротким притупленим чорним хвостом. Ці тварини потаємні і лякливі, вони не наближаються до людських осель. Проте, їх чисельність з кожним роком зменшується.
Селиться дикий кіт у горах, букових та мішаних лісах, плавнях і очеретяних заростях, а також скелястих ущелинах. Тварина виходить на полювання лише у сутінках та вночі, а в день відпочиває. Живиться переважно мишоподібними гризунами, комахами, рідше птахами, плазунами та полюбляє рибу.
"Котики полюбляють жити на одинці. У них народжуються від двох до чотирьох дитинчат. Значної шкоди чистоті виду завдають бродячі коти. Через парування з дикими котами у них утворюються гібриди", – додають у заповіднику.
Також причинами стрімкого зменшення популяції виду є:
- полювання на них;
- інтенсивне вирубування лісу, особливо дібров;
- активна сільськогосподарська діяльність людини;
- густота населених пунктів.
В Україні сьогодні налічується лише близько 300 особин цього виду.
- Нагадаємо, експерти WWF-Україна отримали перші результати дослідження рисі євразійської у Рівненському природному заповіднику.
- Актуальне
- Важливе