Уже після свят: топ вуличних ремонтів Львова, які планують завершити наступного року
Завершується черговий календарний рік, а це значить, що довгобуди, які не встигли доробити цього року, зроблять, як кажуть у Львові, вже "після свят"
"Еспресо.Захід" пропонує вашій увазі топ дорожніх ремонтів Львова, які почали цього року, але завершать наступного.
Вул. Шевченка – 2021, 2022, 2023…?
Хоча ремонт вул. Шевченка почали не цього року, а попереднього і спершу обіцяли рекордно завершити взагалі у кінці 2021 року, потім зрозуміли, що є "певні складності", і перенесли на 2022, так тепер міський голова каже про початок 2023 року…
"Грошей немає, в борг працюємо. Але важливо закінчити і поставити крапку. До кінця року ділянка до вул. Бортнянського вже буде зроблена і відкриємо заїзд на вул. Шевченка. Також думаю, що зробимо заїзди до житлових комплексів Самоцвіту і Ріелу. В принципі, на початок року повністю вул. Шевченка вже має бути відкрита для проїзду. Це важливо – стиснути зуби і робити роботу", - запевнив Андрій Садовий у своєму відеоролику з цієї вулиці, опублікованому 9 грудня.
Як розповіли у ЛКП "Львівавтодор", роботи на відрізку від вул. Яцкова до вул. Бортнянського виконані на 70%. Цю ділянку планували відкрити для проїзду до кінця року, однак тепер все залежатиме від погоди. Що стосується відрізку від вул. Бортнянського до вул. Ярослава Мудрого, там продовжують облаштовувати каналізаційний колектор та займаються під’єднанням ринв до мереж водовідведення від будинків. На обох відрізках вулиці триває прокладка футлярів зовнішнього освітлення та телефонних комунікацій.
Як виглядає в середині грудня реконструкція вулиці, можна переглянути в відеоогляді ГО "Зручне місто".
Відзначимо, що з 1 червня 2021 року розпочався ІІІ етап реконструкції вул. Шевченка – ділянка від вул. Я. Мудрого до вул. Залізничної. ТзОВ "Онур" стало переможцем тендера на проведення капітального ремонту третьої ділянки вул. Шевченка. Згідно з підписаною угодою, ремонт дороги протяжністю 1,1 км коштує 186,6 млн грн.
Підпірна стінка і новий громадський простір довкола
Реконструкцію підпірної стінки та площі довкола на вул. Бандери розпочали у кінці серпня цього року, однак закінчити всі роботи обіцяють вже в наступному, на початку літа 2023 року. Хоча попередньо, мова йшла про середину осені, однак через недопрацьований проєкт та виявлені останки під час розкопок, два місяці роботи не виконувалися, а відновили лише в кінці жовтня.
"Підпірну стінку вже повністю демонтовано. Щоб укріпити пагорб біля Органного залу – облаштовано нову, поверх цієї стінки залишається зробити земляний схил зі зеленими насадженнями. Через погодні умови наразі ці роботи призупинені. Роботи по влаштуванню благоустрою, озеленення та вуличного освітлення будуть виконані згідно з календарним графіком до 30.06.2023", - кажуть у Львівавтодорі.
Транспортний "хаб" на перетині вул. Бандери та вул. Чупринки
25 жовтня у межах реконструкції вул. Бандери, розпочали підготовчі роботи з облаштування так званого транспортного хабу на перехресті вул. Чупринки - Бандери, навпроти Органного залу.
У ЛКП "Львівавтодор" розповіли, що до кінця цього року тут планують виконати основні будівельні роботи – замінити усі мережі та замостити простір бруківкою. Вуличні меблі та озеленення зроблять весною 2023 року. На час ремонтних робіт зупинки громадського транспорту поки переносити не планують.
Проєкт простору розробило ЛКП "Інститут просторового розвитку" на замовлення GIZ. Даний простір вони назвали новим транспортним хабом, адже за задумом, на площі між зупинками транспорту облаштують громадський простір, де можна буде зручно пересісти з одного виду транспорту на інший.
Крім цього, на площі встановлять питний фонтан, пристовбурові решітки з ґрунтовими світильниками для підсвітки дерев, велостійки із вмонтованими розетками для електровелосипедів, стійки для стоянки та зарядки самокатів. Також на площі будуть лавки різного типу.
Станом на 21 грудня, всі наземні роботи ще не виконані, тому очікувати відкриття хабу можна не раніше літа 2023 року.
Ремонт фонтану і громадського простору на площі Галицькій поставили на паузу
У Львові на площі Галицькій капітальний ремонт фонтану та довколишнього простору призупинили через військовий стан. Роботи виконані на 60%. Однак для зручності перехожих, демонтували огороджувальні знаки. Коли завершать роботи, наразі невідомо. Очікується, що у 2023 році.
Відзначимо, що реконструкцію площі почали ще у 2019 році. Однак на місці колишнього фонтана "Кульбаба" під час демонтажу виявили фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, також знайшли останки людей, тому роботи затягнулися через археологічні дослідження. Орієнтовна вартість робіт – 6 млн грн.
Громадський простір довкола Глинянської брами та підземний перехід на площі Митній
Ще одні роботи, які були поставлені на паузу через воєнний стан – це реконструкція громадського простору довкола Глинянської брами на площі Митній, яку розпочали ще у 2019 році. Однак роботи декілька разів призупиняли ще до повномасштабної війни через брак коштів. Щоб реалізувати затверджений проєкт, потрібно 13 млн грн.
Стосовно підземного переходу на площі Митній, то місто виділило близько 800 тис. грн, щоб восени цього року провести поточний ремонт підземного переходу. Перехід почистили, відмили стіни, відремонтували сходи, провели антивандальне освітлення. Однак у планах, тут мали створити креативний мистецький простір, адже саме таку мету озвучили у ЛМР, коли у 2021 році розірвали договір з малим бізнесом, який тут займався торгівлею. З того часу перехід став нікому непотрібним і почав на очах розвалюватися в самому центрі Львова.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе