Усі вимоги польських перевізників виконати нереально, але український уряд має бути ініціативніший, – член Польсько-української господарчої палати Афтанас
Переговори щодо врегулювання проблем у сфері перевезень, через які поляки заблокували пункти пропуску, мають відбуватись на державному рівні, а не через страйки на кордоні
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" заявив віцеголова Ради Польсько-української господарчої палати та голова торгово-промислової палати Львівщини Дмитро Афтанас.
"Безсумнівно, блокування кордоні негативно позначається на економіці – українські підприємства втрачатимуть, і втрачатимуть солідно. Тут у першу чергу наш уряд має діяти більш ініціативно і розв'язувати питання шляхом переговорів, домовленостей. Самі перевізники між собою навряд чи можуть щось вирішувати, – каже Дмитро Афтанас. – Гадаю, що впливатиме також Європейська Комісія. Бо Польща як член Європейського Союзу мусить дослуховуватись до рішень, які ухвалює Євросоюз. І тут також нашому уряду треба активніше працювати. Наразі можемо тільки пожаліти, що наші друзі, наші сусіди вирішують питання через страйки".
За словами Дмитра Афтанаса, основна причина конфлікту у тому, що собівартість транспортних перевезень з польського боку вища, ніж з українського. У нас дещо нижчі ціни на пальне, але насамперед через зарплату – у Польщі вона значно вища.
Читайте також: Польські перевізники блокують кордон: причини та можливі рішення
"У свій час, коли було блокування українського зерна з польського боку, то президент Польсько-української палати, колишній міністр економіки Польщі Яцек Пєхота казав, що це не є шляхом вирішення проблем. Нам треба шукати спільні шляхи збуту товару, якщо говоримо про зерно. Так само треба домовлятись спільно стосовно транспортних перевезень, – каже Дмитро Афтанас. – Повністю ті вимоги, які просять поляки, виконати складно і навіть нереально. Але має бути шлях переговорів та пошуку компромісу. І наш уряд має включитись у це, зокрема, міністр економіки, прем’єр-міністр. Це має вирішуватись на державному рівні, а не на кордоні".
-
Наприкінці жовтня стало відомо, що польські перевізники збираються блокувати на кордон з Україною. Причина – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.
-
У зв'язку з цим Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало зустріч з Польщею та Єврокомісією. У ДПСУ вже також прокоментували ймовірне блокування кордону.
-
Крім того, Україна направила Польщі офіційну ноту через наміри польських перевізників розпочати страйк на українсько-польському кордоні.
-
6 листопада, польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Відтак ускладнено рух для вантажівок.
- Актуальне
- Важливе