Усе для навчання й відпочинку: громадські проєкти-переможці Залізничного району Львова
Упродовж двох тижнів тривало голосування щодо громадського бюджету Львова. Проєкти, що наберуть найбільше голосів, отримають кошти на реалізацію.
"Еспресо.Захід" підготував підбірку малих проєктів Залізничного району, що набрали найбільше голосів і тепер будуть реалізовані.
Освітньо-медичні проєкти
Шкільне подвір’я СЗШ №67 (вул. Сяйво, 18). Тут застаріле аварійне асфальтне покриття та бетонні плити, що можуть призвести до травм школярів, замінять на нову тротуарну плитку. 1926 голосів.
Модернізація рекреаційного простору в ліцеї №75 імені Лесі Українки. У ліцеї не вистачає навчальних кабінетів. У 9 кабінетах початкових класів навчається 12 класів, а в 17 великих кабінетах – 19 класів старшої школи. Проєкт передбачає створення додаткового освітнього простору та модернізацію рекреацій на ІІ і ІІІ поверхах. 1633 голоси.
Сучасне безпечне подвір’я СЗШ №40 м. Львова (вул. Любінська, 93Б). Тут планують встановити нову бруківку з національними орнаментами та водостічними лотками. Наразі, стверджують автори проєкту, в дощову погоду пройти по подвір’ю практично неможливо – все заповнене водою, а учні чіпляються за іржаві металеві прути. 1551 голос.
Лаунж-зона в сучасному коридорі початкової школи Ліцею № 15 (вул. Патона, 7). Шкільний коридор – це місце, де учні найчастіше проводять перерви. Тому лаунж-зона в коридорі початкової школи стане місцем для приємного спілкування та комфортного відпочинку учнів. 1324 голоси.
Реконструкція харчоблоку у СЗШ № 65. Школа на вул. Роксоляни, 35 – найбільша в місті,тут навчається 1765 учнів. Школа потребує модернізації харчоблоку їдальні, який не оновлювали понад 30 років – від її побудови 1987-го. Передбачено заміну застарілого обладнання на сучасне. 1179 голосів.
Читайте також: Комфортніші парки й наукові цікавинки: великі громадські проєкти-переможці Львова
Шкільний двір – простір для дітей. На території ліцею №18 (вул. Олени Кульчицької, 18) розташований внутрішній дворик, який можна облаштувати для проведення як навчальних занять, уроків на свіжому повітрі, так і для організації змістовного дозвілля учнів. Проєкт передбачає озеленення подвір’я, покриття антиударним матеріалом, а також оснащення спортивним комплексом, лавками та освітленням. 1023 голоси.
Благоустрій території школи №77. Тут, на вул. Івана Виговського, 7А, планують облаштувати сучасне шкільне подвір'я відповідно до потреб учнів. Зонування та проєктування шкільної території забезпечить максимально комфортні та функціональні можливості як учнів школи, так і дітей мікрорайону. 849 голосів.
Інші проєкти
Сучасний спортивно-ігровий майданчик по вул. Ясна, 6 – Комарова, 21. Тут встановлять сучасні ігрові та спортивні споруди для рухової активності дітей та молоді. 636 голосів.
Облаштування скверу на Кульчицької, 18. Громада вулиць Кульчицької, Любінської, Петлюри, Садової та багатьох інших уже понад 4 роки бореться в судах за збереження від забудови зеленої зони площею понад гектар, на Кульчицької, 18. Водночас за цей час мешканці вже вчетверте вибороли в громадському бюджеті кошти на його облаштування. 587 голосів.
Дитячо-юнацький спортивно-ігровий майданчик на вул. Патона 2/3. Тут виникла ідея поділити майданчик на окремі зони, залежно від віку дітей, доставити відсутнє обладнання для дітей до семи і після тринадцяти років, щоб простір став безпечним і міг задовольнити потреби всіх вікових категорій, що ним користуються. 469 голосів.
Дитячий майданчик "Веселка" на Калнишевського,1. Теперішній майданчик – у занедбаному стані, не має огородження, хоча близько до дороги. Натомість тут планують оновити майданчик, встановити огородження, гумове покриття та зручні лавки. 356 голосів.
Тротуар, дорога та благоустрій території біля смітників напроти Роксоляни № 57-59. Проєкт передбачає влаштування дорожнього покриття з асфальтобетону та хідників (тротуару) до смітників, розміщених на вулиці Роксоляни навпроти будинку №57, та благоустрій самого майданчика, де встановлено контейнери. 330 голосів.
Громадський простір навпроти Виговського,73 – Кульпарківська,176. Простір має бути багатокомпонентним і враховувати інтереси різних вікових груп. Тут буде силовий гімнастичний комплекс, два тенісні столи, дитячий майданчик і столи для настільних ігор для осіб похилого віку та пенсіонерів. 301 голос.
-
Нагадаємо, в міській скарбниці на проєкти-переможці передбачено 75 мільйонів гривень.
-
Усі проєкти громадського бюджету у Львові традиційно поділені на дві категорії – "освітньо-медичні" й "інші".
-
На малі проєкти кожного району міста передбачено по 10% від усього громадського бюджету. Максимальний кошторис малого проєкту – 600 тис. грн, а це означає що в районі буде щонайменше 13 проєктів-переможців. Або більше, залежно від кошторису тих проєктів, які отримали найбільшу підтримку.
-
Відповідно до умов конкурсу, щонайменше 40% кількості проєктів-переможців мають становити проєкти з категорії "Інші" – проєкти, які не стосуються освітніх та медичних закладів. Тобто при 13 проєктах-переможцях 6 із них будуть з категорії "Інші проєкти".
-
Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Львова здійснювали через е-сервіс "Громадський бюджет Львова" або інший спеціалізований сервіс.
-
Оголошення переможців має відбутися до 31 грудня 2021 року. Планування й реалізація проєктів – до 31 грудня 2022-го.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе