Стартувало голосування за проєкти Громадського бюджету Львова. Як долучитися
1 листопада у Львові розпочалося голосування за проєкти, які фінансуватимуть за кошти громадського бюджету. Для того, щоб проголосувати за той чи інший проєкт, є 15 днів.
За кошти міста буде реалізовано проєкти, які отримають підтримку найбільшої кількості мешканців, – передає "Еспресо.Захід".
"Попереду – напружені та насичені 2 тижні. Відповідно до рішення комісії з надзвичайних ситуацій голосування цьогоріч має відбутись в он-лайн форматі. Виняток з цього становлять ті категорії осіб, які мають право голосу згідно з положенням, але не прописані на території ЛМТГ", – йдеться на facebook-сторінці Громадського бюджету Львова.
Громадський бюджет Львова у 2022 році становить 2% затвердженого розміру видатків бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади за результатами першого півріччя 2021 року. А вже у 2023 році він становитиме 3% затвердженого розміру видатків бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади за результатами першого півріччя 2022 року.
Загалом цьогоріч на реалізацію претендують 254 проєкти від 228 авторів. Аби втілити всі ці проєкти, потрібно понад 259 мільйонів гривень. Це 56 великих проєктів (на суму 147,1 млн грн) і 188 малих (на суму майже 112 млн грн).
Усі проєкти поділяються на два види – малі та великі.
Малі проєкти – це проєкти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 тис. до 600 тис. грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 70% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляють по 6 районах міста й інших населених пунктах Львівської ОТГ.
Великі проєкти – це проєкти міжрайонного, загальноміського значення. Вартість їхньої реалізації вища – від 600 тис. до 3 млн грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 30% загального обсягу громадського бюджету.
Окрім того, проєкти поділяють на дві категорії: "Освітні та медичні проєкти" та "Інші проєкти". Освітні та медичні – це проєкти, що стосуються приміщень або територій шкіл, дитсадків, спортшкіл дитячо-юнацьких клубів, мистецьких навчальних закладів, вищих навчальних закладів та ін. Цього року такі проєкти становлять 55% загальної кількості (139 проєктів), інші – 45% (115 проєктів).
Читайте також: Громадський бюджет Львова: один із парків подав одразу три проєкти
Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Львова здійснюється через е-сервіс "Громадський бюджет Львова" або інший спеціалізований сервіс.
Віддати один голос за малий проєкт та один голос за великий проєкт можуть ті особи, які досягли 16-річного віку та відповідають одному з таких критеріїв:
- Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (населених пунктах Львівської ОТГ).
- Підтвердження зареєстрованого місця проживання здійснюється на підставі паспорта або документа, який згідно з Законом України "Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" дає змогу встановити зареєстроване місце проживання, а також картки львів’янина.
- Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом і довідкою з місця праці.
- Особа навчається у Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом і студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
- Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом і витягом з відповідного реєстру прав власності.
- Внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстровано у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
- Місце народження особи зареєстроване у м. Львові (на території Львівської ОТГ), що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Автор не може голосувати за власні проекти, але може проголосувати за проекти інших осіб.
Оголошення переможців має відбутися до 31 грудня 2021 року. Планування й реалізація проєктів – до 31 грудня 2022-го.
- Нагадаємо, в міській скарбниці на проєкти-переможці передбачено 75 мільйонів гривень.
- Актуальне
- Важливе