![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Українці та поляки спільно заколядували у Львові
На Львівщині відбулось святкове дійство "Українсько-польська Різдвяна коляда". Представники Польщі та України спільно виконали 8 українських та 8 польських колядок
Про це повідомила Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Сьогодні, 20 січня, у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії відбувся культурний захід "Українсько-польська Різдвяна коляда 2023".
Майже 100 учасників з української та польської сторін зібрались, щоб вшанувати традиції двох народів, обговорити спільні та відмінні аспекти культурної спадщини та поділитись творчими надбаннями. Зокрема, вони разом заспівали 8 польських колядок та 8 українських, які присутнім допомогла виконати академічна хорова капела "Дударик" та Schola katedralna.
"Завдання наших народів – зробити все, щоб майбутні покоління запам'ятали та берегли традиції. Це Різдво для України є особливо важким, цей рік приніс у домівки багатьох українців горе, однак ми тримаємось та продовжуємо ділитись домашнім затишком і теплом. Поки хлопці та дівчата борються на фронті за наше життя, мову, культуру, звичаї, ми спільними зусиллями підтримуємо їх щодня, щохвилини.
Дякую незмінному другу України – Польщі за ту допомогу, яку вона надає нам з перших днів повномасштабної війни. Без вас було б значно важче тримати кожен фронт. Зрештою, цілий світ побачив, з якою щирою вдячністю вітали нещодавно у Львові Президента Республіки Польща пана Анджея Дуду. Сьогоднішнє єднання за колядою є таким самим знаком солідарності та підтримки, розради та доброї надії. Слава Україні! Слава Польщі!", – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Генеральна пані консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч наголосила, що сподівається зберегти таку традицію і надалі.
"Це перше спільне святкування Польщі і України і, сподіваюсь, воно стане традицією. Я хочу присвятити кожну колядку тим, хто зараз бореться за незалежність України – в окопах, на лінії фронту, без можливості святкувати разом з нами. Вони воюють заради того, щоб ми могли жити в безпечному та вільному світі. Вони не почують цього співу, але їх серця б'ються за нас", – підкреслила вона.
Під час святкового дійства для присутніх також заспівав львівський виконавець Назар Савко та ансамбль із Новояворівська "Янтарні джерела".
У межах свята прозвучати такі колядки: "Свята ніч, тиха ніч", "Босий пастушок", "Добрий вечір тобі, пане господарю", "Бог ся рождає", "Небо і земля", "Нова радість стала", "Przybieżeli do Betlejem", "Nie było miejsca", "Gore gwiazda Jezusowi", "Wśród nocnej ciszy", "Bosy pastuszek".
- Капела "Дударик" запрошує на благочинні концерти, щоб допомогти ЗСУ.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)