Українці проти георгіївських стрічок і Сталіна, але за УПА та Бандеру, – опитування
Навіть у переддень знакового для ідей "русского мира" свята українці висловилися проти основних його символів, продемонструвавши все більшу орієнтованість на національних, а не радянських героїв.
Про це свідчать результати опитування, що його провів Фонд "Демократичні ініціативи", інформує "Еспресо.Захід".
Позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів УПА борцями за незалежність України 46% українців. Негативно – 29%. Очікувано більшу підтримку це рішення має у Західному та Центральному регіонах (80% та 47% відповідно). Але й на півдні та сході його підтримують по 20–25%. Прикметно, що в усіх регіонах є близько 20% тих, хто поки не визначилися, але ці люди не висловлюють негативного ставлення до визнання УПА. Причому до підтримки цього рішення більше схиляється молодь – 50% "за" і 19% "проти.
Майже така сама кількість опитаних, 43%, підтримують рішення про заборону публічного використання та носіння георгіївської стрічки, проти цього – 29% громадян, 16% відповіли, що їм байдуже, ще 13% не визначилися зі своїм ставленням.
Ще гірше українці ставляться до постаті Йосифа Сталіна. 62% українців вважають його діяльність негативною для України. З цим погоджується більшість мешканців у всіх регіонах: на Заході й у Центрі так вважають 78% та 69% громадян відповідно, на Півдні й на Сході – по 45%.
Найцікавішими виявилися результати опитування щодо діяльності Степана Бандери як історичної постаті. Більш ніж 50% українців ставляться до нього позитивно або нейтрально. Позитивною для України цю діяльність вважає 31% громадян. Ще 21% – наскільки позитивною, настільки й негативною. Лише 32% опитаних вважають його діяльність негативною.
Звісно ж, позитивне ставлення переважає у Західному регіоні (70%). Але й у центрі позитивно чи нейтрально діяльність Бандери оцінює 54%, лише 27% –негативно. Негативне ставлення переважає у Південному та Східному регіонах – 54% і 48% відповідно, а позитивне – по 11% в обох регіонах. Істотна частка мешканців Півдня та Сходу вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25% відповідно). Молодь більш схильна вважати його історичною постаттю, чия діяльність була радше позитивною для України.
Загальноукраїнське опитування Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе