Українські кухарі змагатимуться та поїдуть на стажування до Німеччини, щоб створити шкільне меню
Результатом конкурсу також стане створення збірника з 28 раціонами для шкіл та садочків.
Про це інформує "Еспресо.Захід".
16 червня у Львові Національна асоціація громадського харчування анонсувала конкурс для шеф-кухарів зі всієї України на розроблення нового шкільного меню. Найкращі кулінари поїдуть на стажування до Німеччини. Організатори події зазначають, що їдальні досі працюють за стандартами УРСР.
Заступниця виконавчого директора Тетяна Скоропляс наголосила, що встигнути створити нове харчування для закладів дошкільної та шкільної освіти мають до початку навчального року, тому терміни конкурсу будуть стислими. Першим етапом буде реєстрація кухарів. Вони заповнять онлайн-форму. Згодом підпишуть угоду про співпрацю з асоціацією. Реєстраційний етап завершиться 24 червня, а вже 25-го для кухарів надішлють індивідуальні завдання.
"Кожен з шеф-кухарів має розробити щонайменше три разові денні раціони. Проте кількість може бути необмеженою, щоб був великий асортимент. Ми передбачили, що страви можуть повторюватись, тому буде документ, куди вноситимемо страви з цих раціонів. Коли зберемо все, то перейдемо до оцінювання відповідно до нутриціології та дієтологічних норм. Допоможуть експерти нашої асоціації. На фіналі роботи шефів зашифрують. За найкращі голосуватимуть діти та батьки зі всієї України. Відберемо 28 денних раціонів, які увійдуть до збірника, який плануємо представити для користування навчальним закладам. П'ять шефів, найбільша кількість раціонів яких увійде до збірника, поїдуть на навчання і підвищення кваліфікації до Німеччини", – розповіла Тетяна Скоропляс.
Співзасновник та голова правління Національної асоціації громадського харчування Орест Степаняк каже, що вони досліджували ситуацію з харчуванням у всій Україні. Зокрема, нещодавно повернулися з Донецької та Луганської областей, де за підтримки німецького уряду організовували круглі столи.
"Головною проблемою є те, що діти в школі не їдять. До цього ми прийшли за 30 років незалежності. І вина лежить не на дітях, а на дорослих, які мали б забезпечувати здорове якісне харчування. Діти відмовляються їсти, бо страви не є естетичними та смачними. Школярі йдуть до супермаркетів й харчуються там. Нам потрібно навчати дітей культурі споживання", – каже Орест Степаняк.
- Нагадаємо, що ми розповідали про зміни у шкільному меню.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе