Історик Святослав Шеремета: Я мріяв про нашу Незалежність ще під час радянської окупації. Спецпроєкт "Україна: Ціна Свободи"
У 1991 році Україна здобула Незалежність. Цього моменту чекали багато людей – як ветерани визвольних змагань, так і тоді ще зовсім юні українці
Святослав Шеремета був одним з тих юних людей, які вірили в Україну та її державність. Так він став істориком, кандидатом політичних наук, політологом та громадським діячем. Крім того, Святослав Шеремета є депутатом Львівської обласної ради, головою постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції, директором меморіально-пошукового центру "Доля", раніше працював в Українському інституті національної пам’яті.
"Еспресо.Захід" запитав у історика про його розуміння Незалежності та якою він мріє побачити Україну у 2030 році.
"Для мене Незалежність України завжди була, з дитячих років, метою та сенсом існування. Я читав історичні книги, романи про козаків та князівські часи. Відповідно, ще в часи радянської окупації мріяв про Незалежність. Звичайно, коли у 1991 році Україна таки отримала Незалежність, це була найбільша подія у моєму житті, тоді мені було 18 років. Незалежна Україна для мене – це Українська соборна самостійна держава, як свого часу визначила ОУН. Багато ветеранів національно-визвольної боротьби ще у 1990-х роках казали, що справжня Незалежність має бути окроплена кров’ю. Власне от зараз це відбувається, і після війни ми станемо дійсно незалежною державою для багатьох людей – тих, хто до тих пір не цінував її".
Найважливіше для історика, аби в майбутньому все більше українців усвідомило головну цінність нашого життя – Незалежність.
"Бачу нашу країну українською державою української нації. Після перемоги у цій війні в кордонах 1991 року, сильною та успішною де йде величезний розвиток та економічний бум. І головне – де для більшості наших земляків Незалежність і держава є найбільшою цінністю".
- Актуальне
- Важливе