Україна просить Генасамблею ООН проголосувати за резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни, - Сергій Кислиця
Головна мета ініціаторів та співавторів проєкт резолюції – забезпечити втілення слів у конкретні та оперативні дії на місцях.
Про це написав представник України в ООН Сергій Кислиця, - інформує "Еспресо.Захід".
Український дипломат зокрема заявив, що події після російського вторгнення в Україну спонукали міжрегіональну групу з-понад двох десятків держав, які представляють усі регіони, до спільної роботи над проєктом резолюції під назвою "Гуманітарні наслідки агресії проти України".
Текст резолюції A/ES-11/L.2 є результатом колективних та ґрунтовних зусиль.
"І тут я хотів би висловити особливу подяку Франції та Мексиці за їхню віддану працю та лідерство під час цих довгих днів консультацій, - заявив Сергій Кислиця. - Чітко вказуючи на першопричину гуманітарної катастрофи, цей текст орієнтований на дії та приділяє основну увагу терміново необхідним крокам для полегшення гуманітарних страждань на місцях:
- Негайне припинення Російською Федерацією бойових дій, зокрема будь-яких нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти.
- Захист цивільного населення, у тому числі гуманітарного та медичного персоналу, журналістів, осіб, які перебувають у вразливих ситуаціях, іноземних громадян, зокрема студентів.
- Забезпечення безпечного та безперешкодного проходу всім цивільним особам, які рятуються від збройного конфлікту та насильства.
- Припинення практики облоги міст України, зокрема м. Маріуполя.
- Повага до міжнародного гуманітарного права, прав людини та прав біженців.
Головна мета ініціаторів та співавторів проєкту резолюції – забезпечити втілення слів у конкретні та оперативні дії на місцях, наголошує представник України в ООН. "Важливо запобігти поширенню наслідків цього конфлікту для всього світу. Тому в тексті також згадується вплив конфлікту на продовольчу безпеку в усьому світі, зокрема в найменш розвинених країнах, а також енергетичну безпеку".
"Ми просимо всіх, хто виступає проти війни, проголосувати разом з нами. Проголосувати за проєкт резолюції A/ES-11/L.2 під назвою "Гуманітарні наслідки агресії проти України". Це надішле потужний сигнал, спрямований на те, щоб сприяти прориву в гуманітарній діяльності на місцях і змусити агресора припинити свою неспровоковану війну", - констатував Кислиця.
- Нагадаємо, Україна вимагає від Червоного Хреста та ООН допомогти звільнити захоплених окупантами під Маріуполем водіїв і рятувальників.
- Через російську агресію біженцями стали понад 3,55 мільйона українців.
- Міжнародні організації, такі як Червоний Хрест, ООН та ЮНІСЕФ, вивезли свій персонал з України перед російським вторгненням.
- Актуальне
- Важливе